В Україні очікується “неврожай” меду

0 1 512

Бджільництво – справа, урожай якої неможливо передбачити заздалегідь. Все залежить від погодних умов та навколишнього середовища. Інколи бувають роки, зовсім не багаті на мед, як-от 2019-й.

Сильні зливи на Прикарпатті наробили великої шкоди домогосподарствам. Постраждали навіть пасіки. Бджолярі б’ють на сполох й стверджують, що цього року меду не буде.

“Цього року не буде меду навіть для сім’ї – через постійні зливи навесні та часті дощі на початку червня”, – розповів  місцевий молодий пасічник Роман Дячук про причини медового “неврожаю” цього року.

“Під час дощів навесні бджо­ла сиділа у вулику й не вилітала взагалі. Їй не вистачало меду, щоб себе прогодувати, тому принести нектар вона не могла. А зараз, наприклад, нічого вже не цвіте”, – пояснює пасічник.

Сім’я пригадує, що торік вдалося зібрати по 5 кг з вулика травневого меду. Тоді був врожай, але це рідкість. Пасіка Романа розташована у не медоносному місці. Поруч немає полів. З одного боку – це мінус, бо бджоли не можуть принести багато нектару, а з іншої – плюс. Поруч – тільки ліс і сади.

Пасічник пояснює, що його мед тому й дуже ціниться, оскільки є повністю натуральним. Немає хімікатів, якими обприскують поля. Крім цього, через різно­трав’я навколо Роман має можливість зібрати так званий “падовий” мед, який дуже ціниться, є найкориснішим і, відповідно, найдорожчим.

SEEDS.org.ua за інформацією  dzerkalo.media 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!