В Україні офіційно зареєстровано шість нових високопродуктивних італійських сортів суниці садової

0 208

У Державному Реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, з’явилися шість нових італійських сортів селекційної компанії CIV (Consorzio Italiano Vivaisti – Консорціуму італійських розплідників).

Один з напрямків селекції CIV – сорти суниці садової, які підходять для вирощування в умовах континентального клімату. Найбільш відомі перші селекційні розробки цієї компанії – це сорти «Клер» (Clery) і «Мармолада» (Marmolada® Onebor), які до сих пір дуже популярні серед виробників в ЄС, Україні і Молдові.

Серед нових селекційних розробок варто відзначити ремонтантні сорти «Мурано» (Murano) і «Віваро» (Vivara), а також сорти червневого плодоношення «Сибілла» (Sibilla) і «Апріка» (Aprica), які відрізняються дуже хорошими смаковими якостями, транспортабельністю, а також високою продуктивністю.


Включення нових сортів до Державного Реєстру дозволить українським ягідникам скористатися Державною програмою часткового відшкодування вартості посадкового матеріалу.


Аналітики EastFruit відзначають, що виробництво суниці садової в Україні розвивається досить динамічно. Зокрема, в 2018 році експорт замороженої суниці садової з країни виріс відразу на 24% і оновив рекорд експорту, який протримався лише один рік. Всього в 2018 році з України було експортовано 3,7 тис. тонн замороженої і 1,2 тис. тонн свіжої суниці садової.

Включення до реєстру нових сучасних сортів дозволить Україні значно посилити експортні позиції по цій популярній ягідній культурі.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!