В Україні стартував сезон жимолості

0 739

Сезон жимолості в Україні можна вважати відкритим. Перші партії цієї самої ранньої з кущових ягід в Україні можна вже знайти на оптових ринках України, а великі партії будуть доступні вже до вихідних.

Експерти відзначають, що сезон жимолості в цьому році почався пізніше звичайного через прохолодну погоду в першій половині травня. Правда в західних регіонах країни дощі тривають, що може негативно позначитися на термінах поставки та якість жимолості. Також найближчим часом погода буде дощовою і в центральних областях, де зосереджені значні площі жимолості.

Перші, поки дуже малооб’ємні партії жимолості на гуртових ринках продають в середньому по 180-200 грн/кг, однак, на думку учасників ринку, в кінці тижня ціна, коли на ринок вийдуть великі виробники, ціна на жимолость може знизитися приблизно до 150 грн/кг. Скептики ж взагалі вважають, що ціни на цю ягоду впадуть нижче 100 грн/кг в розпал сезону.

“Жимолость в Україні тільки набирає популярність, а основні комерційні плантації ще не вступили в товарне плодоношення, тому обсяг ринку досить обмежений, так само як і пропозиція — валовий збір жимолості в 2019 р., за нашими оцінками, навряд чи перевищить 20-25 т. Щодо цінової політики, ми очікуємо, що ціна складе 150-200 грн/кг за якісну фасовану ягоду в роздрібних мережах, тобто приблизно на рівні минулого 2018 р.”, — прогнозує кандидат з сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко.

Учасники ринку відзначають, що є величезна різниця в смакових якостях жимолості різних сортів, і що найбільш смачні сорти цієї ягоди можуть продаватися значно дорожче, ніж всі інші. Проте, якщо врахувати, що більшість споживачів в Україні ніколи не чули і не пробували цю ягоду, то дуже складно очікувати, що вони будуть в змозі розрізняти ще й різні сорти жимолості.

У будь-якому випадку, цей сезон, швидше за все, знову не стане показником з точки зору оцінки перспектив жимолості на ринку України. При таких обсягах мова про експорт або переробці цієї ягоди, швидше за все, йти також не може.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!