В Україні створюють контрольну службу яка стежитиме за вирощуванням амаранту на полях фермерів

0 607

Амарант для українських фермерів вельми перспективна культура. Однак для максимальної результативності вирощування амаранту слід дотримуватися рекомендацій науки і практики, пише SEEDS.

Про це говорив Олександр Дуда, глава Асоціації виробників амаранту і амарантового продукції, під час міжнародного семінару “Вирощування і переробка амаранту”.

«Ми більше знаємо про те, що не потрібно робити. Але нам ще треба багато чого дізнатися, як потрібно вирощувати амарант. Тому в цьому році ми збираємо дуже сильну команду відомих фахівців – це люди, які мислять творчо і відчувають предмет з яким вони працюють.

Я думаю цей «колективний розум» дасть певні позитивні результати до кінця року. Ми мінімізуємо ті помилки, які можемо допустити цього року і повинні забезпечити фермерам ефективне господарювання, нормальну рентабельність», – говорить Олександр Дуда.За його словами, в цьому році Асоціація створює спеціальну контрольну службу, яка займеться моніторингом того, як українські аграрії вирощують амарант.

«Ми вже почали набір фахівців, які будуть виїжджати в господарства, контролювати те, як аграрії вирощують амарант. Я маю дуже великі сподівання на те, що спільно ми зможемо дисциплінувати, організувати фермерів, що б вони відповідально ставилися до рекомендацій науки і практики з вирощування амаранту.

В першу чергу це дасть якісний результат – ми отримаємо ту якісну сировину, яку вимагає від нас переробне підприємство», – зазначає глава Асоціації.

«Як буде працювати ця контрольна служба? Це обов’язковий виїзд в поля. Починаючи з моменту посіву і до змикання рядків, щонайменше 4 рази. Повинні проводитися лабораторні дослідження грунту», – розповідає Олександр Дуда.Крім того, експерт навів кілька прикладів того, як краще вирощувати амарант, ґрунтуючись на досвіді різних господарств за минулі роки.

«Не потрібно поспішати з посівами. У міру можливості необхідно дотримуватися рекомендованих термінів, виходячи з температури грунту та інтенсивності росту амаранту.

Раніше ми не рекомендували обробляти насіння препаратами. Так, він (амарант-ред.) Сходить, він розвивається, але, як показав досвід, цього явно недостатньо.

Якщо ми хочемо отримати інтенсивний ріст, ми повинні обробити насіння амаранту біопрепаратами, мікробіотою, для того, щоб стимулювати його ріст. До того ж ми повинні сіяти підготовлене насіння», – радить Олександр Дуда.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!