В Україні суниця садова – наймасовіша культура, обсяги її споживання зростають щороку

0 851

Суниця садова тримає позиції найпопулярнішої ягоди у світі. Україна – не виняток. Тож суниця залишається в топі споживацьких уподобань, відповідно, й промислового вирощування. Однак свої корективи у цей бізнес вносять соціальні процеси, клімат і вимоги ринку. Й успішними будуть ті фермери, які переорієнтуються на гру за новими правилами.

У селі Раковець Тернопільської області економіст і агроном за фахом Борис Карабанов заснував власне господарство для вирощування ягід. Починав із малини, ожини та ще декількох інших ягідних культур. Втім, час розставив усе на свої місця і тепер фермер робить акцент лише на суниці садовій:

«Із 2011 року я почав займатися сільськогосподарським бізнесом. Звісно, спочатку хотів садити й одну ягоду, й іншу, але не мав ще ні ґрунтовних знань, ні великого досвіду.

Потім проаналізував ситуацію і зробив висновок: суниця садова в Україні – наймасовіша культура, обсяги її споживання ростуть з року в рік. Отже, вирішив вирощувати й продавати те, що у нас найбільше купують. Хоча суниці на ринку досить, але дійсно якісної ягоди – дефіцит».

Спочатку в господарстві Бориса Карабанова висаджували ягоди на експериментальних ділянках, купували дороге агроволокно, стелили крапельну стрічку й вивчали ринки збуту. Тож тепер суницею засаджено 7 га поля на Тернопільщині, ще 15 га посаджено на Рівненщині поблизу селища Рокитне.

 

SEEDS.org.ua за інформацією “Ягідник”  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!