В Україні тепер можна змінювати нормативну грошову оцінку земельних ділянок

1 3 935

Кабінет міністрів України дозволив власникам або користувачам земельних ділянок переглядати нормативну грошову оцінку за узгодженням органів місцевого самоврядування. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.  

«5 січня 2021 року були прийняті і опубліковані відповідні зміни, які надають можливість вже цього року власникам земельних ділянок або користувачам переглядати нормативну грошову оцінку за узгодженням з органом місцевого самоврядування.

Це надасть можливість створити реальну базу для оподаткування, сплати місцевих податків і покращення можливості ведення сільського господарства в усіх куточках України», – написав Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook. Він нагадав, що це результат роботи, яку було розпочато 6 серпня 2020 року.

«В рамках робочої групи було підняте критичне питання, що є багато ділянок, де чинна нормативна грошова оцінка не відповідає реальності. Аграрії просили надати можливість переглядати її в індивідуальному порядку», – зазначив урядовець.

Ще на початку 2018 року уряд погодив проведення загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення по всій території України.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
 1. Ф'ючерси пише

  Задумка цікава. Однак вельми, вельми сумніво, що то задумано на користь пересічних селян-землевласників (пайовиків).
  Скоріш за все – навпаки.
  Однак, слід нагадати, що за підрахуваннями більш-менш порядних економістів від агрогалузі 1га. землі сільськогосподарської в Україні має вартість:
  поганенької мінімально-родючої – 2000-2500 доларів за 1 га. і
  середньо-нормальної родючості – 4000 – 4500 доларів за 1 га.
  Єврпейські ціни від 20 до 60 тисяч доларів за 1 га.
  Так що, панове селяни та їх нащадки, думайте, добре думайте, а ще краще об’єднутесь у Всеукраїнську Спілку власників паїв та олігархам встановлюйте свою ціну на земля (і для оренди, і може й для продажу), бо інаше Вас вимахають як вимахали гегемона – робочий клас, на прихватизаціях та роздержавленнях заводів, фабрик, вугле-газо-нафтодобувних та інших.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!