В Україні у значних обсягах вирощується органічний гарбуз, здебільшого, задля подальшого отримання насіння

0 248

У розрізі виробництва органічних ягід в Україні найбільше вирощується органічної малини. Друге місце посідає органічна лохина, насадження якої постійно збільшуються. Про це повідомив Сергій Галашевський, директор органу сертифікації «Органік Стандарт» під час Міжнародного конгресу «Органічна Україна 2019», який розпочав свою роботу 14 березня у Одесі.

«Щоправда ми досі не експортували свіжу органічну лохину, але цього року наші виробники планують здійснити цю поставку. Зараз готуються комерційні партії ягоди для експорту у закордонні мережі супермаркетів»,- зазначив фахівець.

При цьому третє місце за обсягами виробництва органічних ягід посідає суниця садова, а за нею йдуть ряд нішевих культур типу смородини, аргусу, жимолості.

Характеризуючи ринок органічної продукції України Сергій Галашевський зазначив, що українські органічні виробники на сьогодні обирають дві стратегії.

«Одна стратегія полягає у спеціалізації господарства, коли воно обирає якусь одну культуру для виробництва. Інша стратегія – це диверсифікація виробництва, коли, навпаки, виробник обирає для вирощування, наприклад, 10 різних культур.

Якщо ми говоримо про овочевий напрямок, то найчастіше ми бачимо використання стратегії диверсифікації. Виробники в цьому сегменті вирощують багато різних культур, але у незначних обсягах»,- повідомив він.

Фахівець також додав, що сьогодні в Україні  у значних обсягах вирощується така культура як органічний гарбуз, здебільшого, задля подальшого отримання насіння.

«Це насіння потім експортується у значних обсягах, наприклад, у таку країну, як Австрія. Є приклади й відправки на експорт органічного кавуна»,- зазначив Сергій Галашевський.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!