В Україні відроджують вирощування мигдалю

0 548

У місті Болград на Одещині відбувся перший семінар з вирощування мигдалю, який організувала «Українська горіхова Асоціація». Фермери та вчені також могли побачити 4 українських сорти мигдалю в селі Городнє.

За словами віце-президента горіхової асоціації Василя Бабанського, нині в Україні відбувається відродження вирощування цієї культури. Адже кілька століть тому на території сучасної Бессарабії успішно вирощували мигдаль, який прекрасно приживався і плодоносив в місцевому кліматі.

Василь Бабанський розповів про виведені в його господарстві чотирьох українських сортах мигдалю (М 41 Алекс, Е5 Борозан, Луїза і Джоржія), які в минулому році були зареєстровані в Державному реєстрі сортів рослин України.

Виступили в ході семінару вчені-аграрії проаналізували зміну клімату та необхідність, у зв’язку з цим, диверсифікувати традиційне землеробство, розповіли про проектування мигдальних садів.

Також обговорювалися новітні технології регульованого харчування і збільшення стресостійкості мигдального саду, інноваційні підходи до довготривалого забезпечення вологою і поживними речовинами, технології поливу горіхоплідних культур на півдні України.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Топора

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!