В Україні вперше за тривалий час подорожчала цибуля

0 348

Українським фермерам вперше з літа 2020 року вдалося підняти ціни на цибулю ріпчасту. Хоча темпи зростання поки досить несуттєві, сам факт того, що продукція стала дорожчати, вже вселив деякий оптимізм місцевим фермерам, у яких залишилися ще істотні запаси цієї продукції.

У сезоні-2020/21 цибуля ріпчаста практично повсюдно була відносно дешевою, а темпи продажів і ціни продовжували розчаровувати виробників. Більш того, в Україні взагалі фіксувалася найнижча ціна на цибулю ріпчасту в регіоні, і сталий ціновий рівень практично не змінювався з липня 2020 року.

Ще в кінці попереднього тижня ціни на цибулю в Україні рідко перевищували 4,50 грн/кг. Зараз фермери готові відпускати якісну продукцію по 4,00-5,00 грн/кг, а цибуля ріпчаста проблемного якості продається від 3,00 грн/кг.

Самі виробники повідомляють, що, незважаючи на ситуацію, ще досить значна пропозиція цибулі на ринку. На поточному тижні дещо зріс попит на якісну продукцію. Оптові компанії та мережі супермаркетів почали активно поповнювати запаси цибулі ріпчастої перед тривалими травневими святами, і фермерам вдалося зрушити ціни вгору.

Більш того, частка цибулі ріпчастої низької якості на ринку дещо знизилася, а пропозицій якісної продукції стало набагато більше.

Чи продовжиться зростання цін на цибулю ріпчасту в країні після травневих свят, або ж це підвищення було тимчасовим, і цінова ситуація стабілізується після передсвяткового сплеску попиту?

З одного боку, через погані погодні умови в Україні зрушиться старт продажів цибулі ріпчастої нового врожаю, як і інших ранніх овочів. Це допоможе виробникам з запасами торішньої продукції довше бути актуальними для покупців під кінець поточного сезону.

З іншого боку, запаси цибулі ріпчастої в сховищах українських виробників все ще досить високі і близькі до рекордних показників як мінімум за останні кілька років. Таким чином, ці запаси будуть тиснути і на ціни цибулі нового врожаю після того, як він з’явиться на ринку.

Самі фермери, незважаючи на підвищення цін, в цілому залишаються незадоволеними результатами сезону і, на думку аналітиків EastFruit, попередній прогноз скорочення площ під цибулею ріпчастою в Україні в 2021 року не втрачає свою актуальність.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!