В Україні задля підтримки вітчизняних квіткарів запровадять спецмито на імпортні троянди

0 213

Україна введе спеціальне мито на імпорт зрізаних свіжих троянд строком на три роки зі ставкою 56% протягом першого року. Таке рішення ухвалила Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ).

Планується, що застосування спецзаходів позитивно вплине на відновлення конкуренції на внутрішньому ринку України та усуне негативний вплив диспропорції в торгівлі.


Протягом трьох років дії спеціального мита його розмір буде змінюватися: з дня застосування спеціальних заходів – 56%; через 12 місяців – 44,80%; через 24 місяці – 35,84%.

Мито не розповсюджується на імпорт в Україну троянд з близько 60 країн.


Як свідчать результати дослідження МКМТ, імпорт товару в Україну має негативний вплив на показники національного товаровиробника. Впродовж усього періоду дослідження спостерігається стрімке падіння обсягів виробництва подібного товару на 26,32 % та обсягів продажу на внутрішньому ринку на 25,34 %.

Ціни імпорту товару протягом періоду розслідування були нижчими ніж ціни і собівартість подібного товару національного виробника та різниця між ними зросла загалом за період розслідування на 22,61 % та на 33,66 % відповідно.

В умовах зростаючого імпорту та суттєвого зростання частки імпорту на ринку, національний товаровиробник реалізовував власну продукцію нижче собівартості її виробництва, тобто ціни імпорту та обсяги зростаючого імпорту створювали суттєвий пригнічуючий вплив на ціни національного товаровиробника.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Урядового кур’єра

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!