В Україні зафіксовано найнижчі в Східній Європі ціни на яблуко

0 117

Зміна цін на яблуко спостерігалася минулого тижня у всіх країнах Східної Європи і Центральної Азії. Але найдешевшою була продукція від українських виробників. Такий висновок зробили аналітики EastFruit на підставі моніторингу.

Темпи збуту продукції можна назвати стабільними, але фермери висловили побоювання щодо можливої зміни цінової ситуації через надходження на ринок великої кількості яблук зі сховищ з РГС.

«Голден» був на минулому тижні єдиним сортом, стосовно якого  можна говорити про зниження цін: різниця склала -14%. Схожою ситуація була з продукцією сортів «Айдаред», «Джонаголд» і «Ренет Симиренка». Щодо останнього спостерігалося підвищення цін.

Дорожчання яблук в сегменті «Ренет Симиренка» спостерігалося також в Таджикістані: ціни на нього виросли там більш ніж на 40%. При цьому ціни на решту сортів залишилися практично без змін.

Значне зниження пропозиції від виробників яблук в Грузії призвело до дорожчання продукції деяких сортів, і найбільш активне зростання спостерігалося в сегментах яблук «Голден» (+ 26%), «Айдаред» (+ 29%) і «Джонаголд» (+ 35%).

У Молдові негативна динаміка в цінах простежувалася в сегментах яблук «Ренет Симиренка» і «Джонаголд»  (-9-10% до середніх показників).

В Росії дещо зросла середня ціна на «Джонаголд» і «Фуджі», а зниження фіксувалося лише в сегменті яблука «Грані Сміт». В цілому російські виробники повідомляли про неактивні темпи збуту продукції.

Раніше економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак висловив припущення, що у квітні 2019 року ціни на яблука в Україні впадуть до 3-5 грн/кг

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!