В Україні запрацював онлайн-калькулятор земельного податку

0 1 299

Управління інформаційних технологій ГУ ДФС у Дніпропетровській області розробило сервіс “Калькулятор суми земельного податку на рік”, з допомогою якого можна швидко та просто визначити розмір плати за землю.  

Сервіс надасть можливість швидко та просто визначити розмір плати за землю, яку потрібно сплатити за рік чи місяць, а для голів територіальних громад – розрахувати дохідну частину місцевого бюджету.

Сервіс уже працює і ним можна скористатися за посиланням.

За даними Держгеокадастру України станом на початок 2018 року нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в середньому по країні становила 1613,4 грн/га, що складає 50 євро. За оцінкою експертів «Економічного дискусійного клубу» така вартість оренди найнижча серед європейських країн після Латвії і дорівнює вартості в Словаччині.

Що стосується самої Україні, то найменшу плату за оренду сільськогосподарських земель отримували пайовики в  Запорізькій обл., де вона становила 878 грн/га, в Херсонській  – 926,9 грн/га та в Закарпатській – 930,6 грн/га. В рази більша, тобто найдорожча оренда, зафіксована в Черкаській обл. і складає 3524,7 грн за один гектар. В Полтавській обл. вона вже менше – 2970,1 грн/га. Третю сходинку по вартості оренди займає Харківщина – 2494,7 грн/га.

Стосовно країн Євросоюзу, то в п плані вартості оренди попереду всієї Європи Нідерланди – 791 євро за один гектар. На другому місці Данія, тут оренда становить 536 євро. Третє місто по вартості займає Австрія з 348 євро за гектар.

SEEDS.org.ua за інформацією прес-служби ГУ ДФС Дніпропетровської області

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!