В Україні запрацює система сповіщення пасічників

0 3 531

Держава вирішила надати підтримку пасічникам – надсилати їм попереджувальні СМС-повідомлення про обробку ділянок. Недобросовісних аграріїв обіцяють штрафувати за завдану бджолам шкоду.

У проекті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва” (№2537), який міститься на сайті Ради, зазначається, що мотиви його подання — зростання показників смертності бджіл за останні 2 роки.

Такі зміни відбулись унаслідок використання аграріями пестицидів. Як сформульовано в пояснювальній записці, це стало можливим унаслідок “недосконалості чинних законів”.

Проте заборонити аграріям використовувати пестициди на законодавчому рівні автор не наважився. Натомість запропонував зобов’язати їх завчасно надсилати СМС-повідомлення про обробку ділянок і штрафувати за завдану шкоду.

Проте перед тим ще необхідно зареєструватися пасічником (таких сьогодні кілька тисяч із 400 тис. реальних) та повідомляти про переміщення своїх бджіл у органи місцевого самоврядування. Утім, з огляду на положення проекту система оповіщення розрахована на якісь казкові села — ідеального аграрія, ідеального пасічника й посередника між ними — ідеального сільського старосту.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!