В Україні запровадили держрегулювання цін на бензин та дизпаливо

0 501

Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення державного регулювання роздрібних цін на бензин і дизельне паливо. Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і розвитку сільського господарства України.

Згідно з рішенням уряду, на період дії карантину будуть встановлені граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива (не вище 7 грн/літр) і бензину (не вище 5 грн/літр).

Середня вартість дизпалива (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm), що включає митні платежі (акцизний податок та податок на додану вартість), повинна розраховуватися на підставі даних Platts CIF NWE за попередній календарний місяць/декаду.

Здійснювати розрахунки пропонується зобов’язати НАК Нафтогаз України, який буде їх надавати Мінекономіки не пізніше 3 числа кожного місяця, а міністерство буде публікувати середні ціни одного літра дизпалива і бензину до 5 числа кожного місяця.

Згідно з постановою уряду, середня ціна дизельного палива на травень з урахуванням граничної націнки має становити 27,89 грн/л, бензину — 30,22 грн/л.

У пояснювальній записці до проєкту постанови Мінекономіки відзначало, що з початку року на внутрішньому ринку спостерігається тенденція до зростання як споживчих, так і оптових цін на нафтопродукти.

«За даними оперативного моніторингу Держстату, за чотири місяці поточного року (з 1 січня по 30 квітня) середні споживчі ціни на бензин А-95 виросли на 13% (+3,28 грн за літр), дизельне паливо — на 15% (+3,65 грн за літр). Найпомітніше пальне подорожчало у лютому 2021 року: бензин А-95 ̶ на 6,8% (+1,78 грн за літр), дизпаливо — на 7,4% (+1,88 грн за літр)…

Враховуючи викладене на період карантину потребує державного регулювання ціноутворення у сфері роздрібної торгівлі пальним з метою унеможливлення зловживання суб’єктами господарювання своїм становищем та доступності для населення цієї продукції», — пояснювали в Мінекономіки.

У відомстві визнають, що введення держрегулювання цін на бензин та дизтопливо матиме негативний вплив на бізнес, проте запевняють, що це дозволить створити на ринку рівні умови.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!