В Україні зареєстрували новий морозостійкий сорт хурми

0 5 021

Дар Софіївки – таку назву має новий самоплідний, високопродуктивний та зимостійкий сорт гібридної хурми зареєстрований в Україні. Це перший сорт гібридної хурми, який від запилення й до реєстрації створено на материковій Україні.

Перевагою нового сорту гібридної хурми є його зимостійкість (у лабораторних умовах рослинні зразки витримували проморожування до –27 °C) та короткий вегетаційний період. Останнє дає змогу культивувати Дар Софіївки не лише у приморській смузі материкової України (100–150 км), як це є із відомим сортом Росіянка — еталоном зимостійкості, а й значно північніше.

В умовах міста Нова Каховка, а також у Запоріжжі плоди сорту дозрівають 1–10 жовтня, їх маса сягає 160 г. Гарантована придатність урожаю до транспортування 1–1,5 місяця, лежкість плодів за правильного зберігання — 3–3,5 місяця.

Єдиною, рекомендованою і доцільною в умовах України підщепою для всіх видів хурми, зокрема й гібридної, є хурма віргінська. Фахівці радять надавати перевагу підщепним формам з коротшим вегетаційним періодом. Для Центру й Півночі рекомендовані саджанці на штамбі хурми віргінської заввишки 0,7–1 м.

Для створення сорту Дар Софіївки використовували гібридні форми хурми, у родоводі яких була хурма віргінська (D. virginiana L.) — один з холодостійких листопадних видів роду хурма (Diospyros L.). У себе на батьківщині її найбільш зимостійкі форми без пошкоджень витримують зниження температури до –35°C.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!