В Україні зареєстрували новий врожайний сорт ожини

0 128

До Державного реєстру сортів рослин України внесли новий сорт ожини “Лох Тей”. Як повідомляє на своєму сайті ТОВ “ФруТек”, цей сорт був створений в Шотландському дослідному інституті рослинництва (SCRI) в результаті схрещування сорту “Лох-Несс” х SCRI 82417D.

Сорт “Лох Тей” є одним з найбільш ранніх сортів ожини (дозріває на 2-3 тижні раніше добре всім відомого сорту “Лох-Несс”). Він придатний для вирощування як у відкритому грунті, так і під укриттям (наприклад, в плівкових теплицях). Пагони сорту не мають колючок, тому рослину легко формувати на шпалері.

Правовласником сорту ожини “Лох Тей” в Україні є його адміністратор, компанія James Hutton Limited.

Насьогодні єдиним ліцензованим розсадником в Україні, який має право на вирощування і продаж посадкового матеріалу ожини сорту “Лох Тей” є ТОВ “ФруТек”.

В результаті порівняльних виробничих тестів сорт проявив задовільну зимостійкість, однак, для мінімізації ризиків та отримання максимальної продуктивності, в північних регіонах його все ж рекомендується вкривати на зиму.

Сорт ожини “Лох Тей” відрізняється високою врожайністю і товарністю продукції. Ягоди мають середню вагу 4,5-5,0 м, щільні, привабливі на вигляд, з блиском. При збиранні в технічній зрілості і забезпеченні охолодження зібраної ягоди до +4 … +6⁰С продукція сорту “Лох Тей” характеризується відмінною лежкістю (до 14 днів без втрати якості) і транспортабельністю.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!