В Україні збираються спростити ведення аквакультури

0 741

В Україні готуються змінити певні законодавчі акти, аби спростити умови ведення аквакультури. Про це заявив т.в.о. голови Держрибагентства Олег Баздуганов під час Міжнародного форуму з розвитку сталої аквакультури «AQUACULTURE BUSINESS UKRAINE-2021», пише SEEDS.

«Аналіз сучасного стану рибної продукції України вказує на потребу формування загальнодержавної програми розвитку вітчизняної аквакультури, яка включала би заходи із наукового, законодавчого, фінансового забезпечення, як першочергових стратегічних завдань. Таких, як розробка і впровадження системи багатоцільового раціонального використання біорізноманіття потенціалу внутрішніх водойм. Так і оперативно-технічних заходів, які вимагають державної підтримки», – зазначає Олег Баздуганов.

«Що на сьогоднішній день Держрибагентством вже зроблено в цьому напрямку для спрощення ведення умов аквакультури. Готовий проєкт Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо спрощення умов ведення аквакультури.

Пропонується внести зміни до Водного Кодексу України шляхом уточнення положень щодо можливості оренди частини водосховищ комплексного призначення та відсутності необхідності отримання паспорту водного об’єкта для здійснення садкової аквакультури.

Також пропонується цим законопроєктом внести зміни до Закону України про оренду державного комунального майна та включити гідротехнічні споруди рибогосподарських технологічних водойм до переліку нерухомого майна, яке є об’єктом оренди. Це, в свою чергу, призведе до можливості їх оренди суб’єктами аквакультури», – додає т.в.о. голови Держрибагентства.



Додатково Олег Баздуганов наголосив, що частково нормативні документи, листи та інші звернення вже підготовлені.

«Найближчим часом ми пропонуємо ініціювати введення нульової ставки на ввізне мито на розмитнення комбікормів для інтенсивної аквакультури. Також пропонуємо нульове мито на дороговартісне обладнання для індустріальної аквакультури.

Також будем просити державу, щоб забезпечили механізми державної підтримки, які б передбачали дотацію на вирощений один кілограм риби. Також, можливо, запровадити компенсацію вартості електроенергії, яка використовується для цілей аквакультури суб’єктів господарювання. А також компенсація вартості води», – розповідає Олег Баздуганов.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!