В Україні змінили держпідтримку садівникам, хмелярам та виноградарям

0 706

Держпідтримка українського виноградарства, садівництва та хмелярства у нинішньому році дещо змінилась. Що стосується овочівників України, їх держава планує активно підтримати тільки у 2021 році – на все не вистачає коштів, розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький під час третього Агрополітичного форуму: “Державна підтримка аграрного сектору 2020”, організованого Агро-Продовольчою Радою і Всеукраїнським конгресом фермерів, пише SEEDS.

“З овочівництвом ми постійно були на зв’язку, це питання піднімалось і на засіданні Аграрного комітету в лютому цього року. Було зафіксовано, що цей напрямок буде додано з 2021 року. Дивлячись на ресурси, які є цього року – 4 мільярди, з них близько 800 мільйонів – борги за попередній рік. На жаль недостатньо коштів, щоб покрити всі напрямки.

Садівництво буде інтегроване з овочівництвом, з точки зору робочої групи і організоване вже з наступного року”, – запевнив Тарас Висоцький, відповідаючи на запитання глядачів онлайн-форуму про те, чи передбачена компенсація по овочівництву та по крапельному зрошенню.

Водночас Олена Альшанова, заступник директора департаменту аграрної політики МЕРТу, виступаючи на  форумі, розповіла про зміни Держпітримки для виноградарства, садівництва та хмелярства у 2020 році.

“18 березня поточного року Урядом було ухвалено постанову №279, якою було внесено зміни до діючого порядку використання коштів. Така державна підтримка надаватиметься суб’єктам господарювання, які юридичним особами, а також фізичним особам-підприємцям, які здійснюють свою діяльність в галузі садівництва виноградарства, ягідництва, а також хмелярства”, – заявила Олена Альшанова.

За її словами, цього року розширено напрями державної підтримки, зокрема кошти надаватимуться на здешевлення вартості без урахування податку на додану вартість садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю. Розмір відшкодування – до 80% вартості без урахування ПДВ.

“Також підпадатимуть під відшкодування проведені роботи із спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів для проведення таких робіт. Розмір такого відшкодування сягатиме до 30% вартості без урахування ПДВ.

Ще три напрямки цього року потрапляють під дію програми з відшкодування, оскільки садівництво, виноградарство та хмелярство мають свою сезонність і це потребує додаткових площ зберігання продукції, а також створення підприємств з високою доданою вартістю. Продукцію потрібно заморожувати, висушувати або переробляти, аби продовжити її реалізацію.

Тому буде відшкодовуватися вартість будівництва, реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, винограду та хмелю. Також здешевлюватимуться лінії товарної обробки плодів та ягід, але безпосередньо тим виробникам, які їх вирощують, автоматизовані лінії висушування”, – повідомила Олена  Альшанова.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!