В Україні опублікували настільну книгу кожного зерновика – «Каталог амбарних шкідників»

0 1 299

Зерно і продукти його переробки під час зберігання нерідко піддаються зараженню різними шкідниками. Зібраний врожай стає для них не тільки їжею, а й домівкою. Це завдає величезної шкоди зерновикам України – зменшує масу продуктів та суттєво погіршує їх якість, пише SEEDS.

Вчасно знайти, навчитись розрізняти і боротися з такими шкідниками українським зерновикам допоможе «Каталог амбарних шкідників» від ТОВ «УКРАГРОТЕСТ».

Книга-каталог вміщує в собі детальну інформацію з фотографіями найпоширеніших в Україні амбарних шкідників. Окрім самих шкідників в каталозі представлені дієві та перевірені часом методи боротьби з ними.


 

Всього у світі налічується понад 400 різновидів шкідників запасів зерна.

За даними ФАО, щорічно тільки комахи шкідники запасів поїдають до 15% зерна, виробленого в світі, а в окремих країнах, що розвиваються, 30% і навіть 50%. Щороку під час зберігання через них втрачають десятки мільйонів тон зерна.

Найбільшої шкоди зерну завдають комахи, особливо ті з них, які розвиваються всередині зерна – довгоносики, зерновий точильник, зернівки.

 


Таке зерно небезпечне для організму людини.

Доведено, що негативний вплив на функціональну діяльність нирок і печінки викликає зерно, в кілограмі якого знаходиться більше 15 особин рисового довгоносика, 5 – амбарного, 6 – борошняного хрущака, 25 – борошноїда, 150 – хлібних кліщів.

 

До того ж зерно кукурудзи від пошкодження амбарним довгоносиком втрачає до 35% ваги, пшениці – 50%. Гусениці зернової молі виїдають до 70% ендосперму, вага зерна знижується на 56%.

Особливо небезпечні складські шкідники для насіння. Пшениця і кукурудза, пошкоджені борошноїдами і кліщами, втрачають схожість, в залежності від виду шкідника, на 18% і навіть 92%.


Шкода від складських комах доповнюється тим, що вражене зерно забруднюється відходами їх життєдіяльності, хліб з такого зерна погано випікається.

Отруйні сечокислі солі, потрапивши в хліб, а з ним до шлунку людини або тварини, викликають гострі шлункові захворювання.

Крім того, продукти, пошкоджені хрущаком, набувають запах крезолу і зберігають його протягом 8 місяців. Такі продукти не можна вживати. В екскрементах личинок горохового зерноїда міститься шкідливий для здоров’я людей і тварин алкалоїд кантаридин.


Комахи по-різному пошкоджують зерно і зернопродукти – це може стати додатковою діагностичною ознакою під час визначення видової приналежності шкідника. «Каталог амбарних шкідників» від ТОВ «УКРАГРОТЕСТ» містить рекомендації щодо найбільш дієвих методів боротьби з такими шкідниками.

 Окрім комах знищують велику кількість продуктів гризуни і птахи. Вони забруднюють не тільки врожай, але й псують самі споруди. Але найнебезпечніше те, що гризуни  поширюють чисельні інфекційні захворювання.

Своєчасне виявлення зараженості шкідниками – це життєво важлива частина зберігання врожаю. Допомогти своєчасно виявити цю проблему допоможе «Каталог амбарних шкідників» від ТОВ «УКРАГРОТЕСТ». Ефективне втручання і дієва боротьба з шкідниками допоможе врятувати врожай та зекономити чимало грошей.


З’явилися питання?

Телефонуйте до ТОВ «УКРАГРОТЕСТ»: +380960000983

Пишіть: info@ukragrotest.com.ua

Заходьте на сайт: https://ukragrotest.com.ua/ru/kontakty/

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!