В Україні осетрова ферма окупиться тільки за 10 років

0 2 429

Вже 9 років в селі Трипілля, на Канівському водосховищі працює родинна осетрова ферма Яременків. Водночас всі вкладення в цю справу мають окупитися тільки тепер – через 10 років після старту акваферми.

Перші чотири роки в нову справу доводилось тільки вкладати гроші, зароблені у попередніх бізнесах. Жили фермери на заощадження.

“Можна було б продавати рибу, але з маржею 5-10%. Якщо виробляти ікру, маржа – близько 50%. Ми пішли іншим шляхом незважаючи на всі ризики”, – згадує Антон Яременко.

Перші гроші від акваферми підприємці заробили на п’ятий рік, продавши 200 кг ікри. Одразу ж розширили бізнес, обладнавши другий майданчик у Ржищеві. Брали й кредити на розвиток справи, бо власних ресурсів не вистачало.

Найдорожче обладнання для ферми – садкові лінії – приладдя, яке утримує рибу у просторі акваферми та не дає їй піти в річку. Кожна конструкція коштує до $10 тис. багато коштів йде на корм для риби.

Зараз осетрова ферма Bester виробляє 800 кг ікри щороку, в Україні продається близько 200 кг, основна ж частина продукції експортується.

Фермери визнають, що їхній бізнес складний. Наразі 80% споживання ікри в Україні – це більш дешевий китайський продукт. Китай демпінгує на українському ринку.

І справа тут у технології виробництва. У природних умовах осетер дозріває 12 років. Частина виробників використовує гормони, щоб швидше отримати ікру: прискорити цикл і здешевити продукт.

Проте на аквафермі Bester таким не займаються, бо роблять ставку на смакові якості ікри, а вони втрачаються при вирощуванні риби на гормонах.

За словами Антона Яременка, справедлива ринкова ціна 50-грамової баночки натуральної чорної ікри в Україні – від 1000 грн, або від 16 000 грн за кг. Але за такою ціною в Україні продати ікру нереально.

Тому ставка – на експорт, і це дає фермерам можливість не працювати собі у збиток. У виробничий цех, що працює за євростандартами, вклали $380 тисяч, отримали необхідну сертифікацію .

Перші експорті поставки налагодили у Францію у 2017 році. У 2019 році ікру Bester відправили до США. Наразі ще є контракти з Ізраїлем та Австралією.

Нині два господарства можуть виробляти 2 т ікри щороку. Попит диктує реальний обсяг – 800 кг. Вести бізнес в Україні непросто, і фермери зізнаються: думали про те, щоб перенести його за кордон. Проте це коштує великих грошей. Попри складнощі, Яременки усе ж вважають, що вдома комфортніше.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Landlord

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!