В Україні вперше застосують найсучасніші методи зберігання яблук

0 310

Вперше в Україні у високотехнологічному сховищі для  яблук застосують систему не регульованого газового середовища (РГС), а динамічного газового середовища. Про це розповів начальник технічного відділу компанії “Інсолар-Холод” Віталій Саласенко під час бізнес-туру до сховища компанії ТОВ Сади Дніпра (TM UApple) в рамках Дев’ятої міжнародної конференції “Яблучний бізнес України – 2019”.

За словами Ханса Реймерінка, фахівця Van Amerongen CA Technology, голландського партнера “Інсолар-холод”, –  подібне сховище дозволяє значно економити електроенергію і до мінімуму скоротити втрати врожаю під час зберігання.

За словами начальника технічного відділу компанії “Інсолар-Холод” Віталія Саласенка, вперше в Україні буде застосована система не регульованого газового середовища (РГС), а динамічного газового середовища.

“Чим відрізняється динамічне газове середовище від РГС? Якщо раніше у нас для кожного сорту яблук встановлювалися експериментально вміст кисню і СО2, то в нинішніх умовах це робиться автоматично. Яблуко зберігається в ідеальному вигляді. В такому сховищі продукцію можна зберігати 2 роки”, – зазначив Віталій Саласенко.

“Раніше, у нас був один комп’ютер, який керував газовим обладнанням, стояли холодильні контролери на кожну камеру і один контролер керував станцією. Тепер у нас є один комп’ютер, який керує всім сховищем. Можна виводити всі параметри в одному місці. Основне призначення цієї системи саме під динамічне газове середовище”, – зазначає фахівець.

Подібна унікальна та інноваційна система управління була розроблена голландською компанією Van Amerongen, з якими “Інсолар-Холод” співпрацює вже понад 10 років та має декілька десятків вдало реалізованих проектів.

Крім Van Amerongen, які розробляють газове обладнання, експерт компанії “Інсолар-Холод” зазначив також співробітництво і з іншими голландськими компаніями: Greefa, яка робить сортувальні лінії, і компанію Salco, яка надала герметичні двері для сховища.

За словами Саласенка, відмінно зарекомендували себе повітроохолоджувачі фірми Thermofin, завдяки яким усушка продукції склала менше 1% за 8 місяців зберігання.

Як зазначає експерт, при зберіганні яблук, виробляється СО2, і якщо його перевищення становить більше 5%, настає опік. Газове обладнання дозволяє тримати ситуацію під контролем: в залежності від сорту яблук, від 2 до 4%.

В цьому році компанією “Інсолар-холод” було успішно завершено будівництво ІІ черги сучасного високотехнологічного сховища для ТОВ “Сади Дніпра” загальною місткістю 2500 тонн. На даний момент – це найбільш високотехнологічне сховище, з передовим методом зберігання яблук.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agri – Gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!