В Україні збираються значно обмежити використання фосфатів

0 546

Регламент застосування пестицидів і агрохімікатів в Україні часто порушується. Доказом цього є результати першого скрінінгу річки Дніпро – у воді знайшли пестициди і агрохімікати, а також трагедія, яка наразі триває в «Асканії-Новій», пише SEEDS.

Наразі профільне міністерство розробило і погоджує відповідний нормативний акт, який значно обмежить використання фосфатів. Про це розповів Роман Шахматенко, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України під час онлайн-заходу «Чиста вигода. Успішні кейси «зелених» ініціатив», організованого журналом «Власть денег».

«Забруднення довкілля, воно не обмежується, на жаль, забрудненням атмосферного повітря, або сприянням зміні клімату, наприклад, через викиди парникових газів.

Наразі ми розробили і погоджуємо з іншими центральними органами влади відповідний нормативний акт, який значно обмежить використання фосфатів. Наскільки точно, наразі важко сказати – ми його ще погоджуємо», – розповідає Роман Шахматенко.


«Чому це надзвичайно важливо? Тому, що мова йде про забруднення річок і наших водних ресурсів. У нас є дуже велика проблема із забрудненням річки Дніпро. Нещодавно ми виходили з презентацією першого скрінінгу.

На жаль, ми побачили забруднення річки Дніпро пестицидами і агрохімікатами. Що спричинено низьким рівнем культури їх використання.

Це, в свою чергу, підтверджується нещодавньою трагедією, яка наразі, на жаль, триває в «Асканії-Новій», коли ми бачимо, як сільхозвиробники – це за попередніми даними, ми не слідчі органи… Але, за попередніми даними, неправильний регламент застосування призводить до того, що тисячі пташок помирають і, на жаль, дуже страшною смертю. Тому, в першу чергу, зараз ініціюються сотні, тисячі перевірок з цього приводу», – нагадує заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Хотілося б, щоб регламент застосування та сама культура сільського господарства в Україні росла.

Повертаючись до забруднення Дніпра, ми можемо говорити про фосфати. Сподіваємось, що всі корпорації і компанії, які мають справу з цими елементами, сприятимуть обмеженню їх використання і ми зможемо таким чином почистити наші річки», – зазначає Роман Шахматенко.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!