В Україні курячі яйця сортуватимуть та пакуватимуть за новими стандартами

0 2 075

В Україні підготували проєкт закону, який змінює вимоги до сортування та продажу курячих яєць. Зокрема він передбачає, що курячі яйця в Україні сортуватимуть, маркуватимуть та упаковуватимуть за європейськими стандартами. Планується, щ нові правила почнуть діяти від 1 січня 2028 року, пише SEEDS.

Законопроєкт «Про затвердження Вимог до курячих яєць» опубліковано на сайті Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Аграріїв запрошують до обговорення законопроєкту.

У проєкті закону вказують, що перед продажем курячі яйця сортуватимуть за двома принципами: клас і вага. Відповідно до цього формуватимуть їхню ціну.  Зазначається, що у яєць класу А шкаралупа має бути чистою та непошкодженою, жовток – малорухливим, а також не може бути сторонніх запахів.

При цьому яйця класу А поділять за вагою:

  • S («малі»): яйця, вага яких не перевищує 53 г.
  • М («середні»): яйця, вага яких становить 53 г і більше, проте менше 63 г;
  • L («великі»): яйця, вага яких становить 63 г і більше, проте менше 73 г;
  • XL («дуже великі»): яйця, вага яких становить понад 73 г.

Читайте також: В Україні зросли закупівельні ціни на молоко

Нововведення також стосується штампування яєць, маркування транспортної тари для яєць, контейнерів для промислових яєць. Якщо людина захоче купити яйця поштучно, їй повинні надати повну інформацію про цей товар.

У Мінагрополітики зазначають, що новий проєкт  розробили з урахуванням законодавчих актів Європейського Союзу. Зокрема, Регламенту Європейського Парламенту, який встановлює спеціальні гігієнічні правила для харчових продуктів тваринного походження.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!