Без пальмової олії: в Україні покращиться якість харчових продуктів для дітей

0 36

Продукти для дітей в Україні можуть стати більш якісними. У четвер, 23 вересня, депутати Верховної Ради підтримали проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми” №5148. Пропонована норма, зокрема, передбачає обмеження застосування для виробництва дитячого харчування деяких інгредієнтів (пальмової олії та ін.), повідомляє SEEDS.

Наразі законопроект прийнято за основу. Тепер пропозицію чекає подальше опрацювання в парламенті.

Очільниця Держпродспоживслужби Владислава Магалецька заявила про підтримку ухвалення нового закону.

“Реалізація цього законопроекту буде стосуватися ДПСС. Позиція Держпродспоживслужби і моя особиста – потрібно підтримати! Законопроект проходить перше читання, тож зміни ще будуть. Але в будь-якому випадку це крок уперед по забезпеченню безпеки харчування дітей згідно останніх світових тенденцій”, – зазначила голова Держпродспоживслужби.

У законопроекті, серед іншого, йдеться про заборону використання пальмової олії поряд з іншими жирами та білками немолочного походження у виробництві традиційних молочних продуктів. Також пропонується заборонити використовувати гідрогенізовану пальмову олію, гідрогенізовані рослинні жири, кунжутну та лляну олії, глютен, а також інгредієнти вироблені із застосуванням пестицидів у виробництві дитячого харчування. Крім того, передбачається заборона використання гідрогенізованої пальмової олію, сухих молочних продуктів з додаванням гідрогенізованих рослинних жирів у виробництві продуктів дитячого харчування та традиційних харчових продуктів, кондитерських виробів, у тому числі з какао, шоколаду та продуктів з вмістом шоколаду, морозива. Законопроектом встановлюється граничний вміст трансжирних кислот в харчових продуктах.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!