В Україні продано більш ніж 14 тис. земельних паїв

0 134

Ринок землі в Україні, який почав повноцінно функціонувати 1 липня, продовжує розвиватись. Станом на 10 вересня вже продано більш ніж 14,2 тис. земельних ділянок, повідомляє SEEDS. Темпи продажів поступово зростають.

“Укладено 14232 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4932 нотаріусів. Всього заяв – 5541 , із них погоджено 4900, в черзі на розгляд – 0, відмову отримали 641. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Загалом за більш ніж два місяці було укладено угоди на продаж 32,5 тис. гектарів землі. Лідером за загальною площею проданих ділянок є Кіровоградська область. Там уклали угоди щодо 4132 гектарів. На другому місці Харківська область (3795 гектарів), а на третьому – Полтавська (3254). Ще минулого місяця лідером за площею проданих земель була Полтавщина.

За кількістю укладених угод купівлі-продажу лідерами є такі регіони: Київщина (1283 угод), Полтавщина (1268), Хмельниччина (1210).

Попри повільний розвиток ринку землі, торгівля ділянками прискорюється. За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тараса Дзьоби, площа земель, щодо яких зареєстровано правочини в рамках ринку землі, в серпні майже в три рази більша, ніж у липні: 17,3 тис. гектарів проти 6 тис. гектарів.

Загалом з початку вересня українці продали 2733 паїв.

Нагадаємо, що до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!