В Україні продовжує дорожчати морква

0 316

За інформацією аналітиків проєкту EastFruit, дощова погода, що зберігається майже на всій території України, не дозволяє виробникам продовжити збирання овочів, у тому числі і моркви, що сприяє подальшому зростанню цін на ці коренеплоди. Ця ситуація є нетиповою, оскільки у вересні, як правило, пропозиція української овочевої продукції на ринку досягає своїх максимальних значень, а ціни залишаються досить низькими, пише SEEDS.

У ситуації, що склалася, українським фермерам вдається вже другий тиждень поспіль підвищувати відпускні ціни на моркву. Так, сьогодні морква надходить у продаж по 17-22 грн/кг($0,46-0,60/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж тижнем раніше.

Такі високі ціни на моркву, ключові гравці ринку пов’язують із суттєвим скороченням виробництва коренеплоду в Україні цього сезону. Як результат, на цей момент більшість фермерів уже заявили про рішення закладати якісну продукцію на зберігання, через що її пропозиція на ринку дещо скоротилася.

Читайте також: Морква та капуста замість салатів: що сіють українські фермери цього року?

Необхідно додати, що на сьогоднішні внаслідок вищезгаданих коригувань морква в Україні вже коштує в середньому в 3,2 рази дорожче, ніж у другій половині вересня 2021 року. На думку аналітиків ринку, це пов’язано зі зниженням виробництва цих коренеплодів внаслідок скорочення посадкових площ, так і через зменшення врожайності внаслідок погодних катаклізмів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!