В Україні розпочався унікальний експеримент з порівняння рас бджіл з використанням смарт-вуликів

3 1 524

Неподалік від столиці облаштовують першу у світі ІТ-пасіку українсько-польських розробників AmoHive. Вже зараз там триває унікальне дослідження – на основі даних Смарт-вуликів порівнюють найбільш поширені раси українських бджіл. Про це SEEDS розповів Ігор Курдін, співзасновник ІТ-пасіки.

«Ми вирішили провести дослідження та порівняти в максимально однакових умовах найбільш поширені раси українських бджіл. Це Карпатка, це Українська Степова та Карніка», – розповідає Ігор Курдін.

Порівняння проводяться згідно наступних критеріїв: медоносність, динаміка весняного розвитку, ефективність запилення, каже Ігор Курдін. Ще кілька параметрів, за його словами, порівнюватимуть у майбутньому, зокрема стійкість або успішність зимування, адже зими, внаслідок глобального потепління, змінились, а це вимагає і відповідних змін у підготовці пасіки до зимування.

«Я цікавився, і подібні досліди з порівняння рас бджіл проводять англійські та норвезькі університети, але щоб створити максимально однакові умови старту та розвитку бджолиної родини, отримуючи щогодини актуальну інформацію про стан бджолиної родини на протязі року чи років, – такий експеримент проводитиметься вперше у світі.

Для порівняння необхідні максимально релятивні дані, тобто має бути однакова конструкція вулика, кліматичні умови, поживна база (квіти і т.д.), дуже близькі по силі у момент старту бджолородини. А ще досліди з порівняння рас бджіл мають проводитися на основі даних Смарт-вуликів.



Цей експеримент одразу буде міжнародним, так як є можливість порівнювати у більш-менш подібних кліматичних умовах особливості різних рас бджіл в інших країнах», – зазначає Ігор Курдін.

Читайте також: Холодна весна позбавила пасічників України першого врожаю меду

Для чистоти експерименту бджолопакети придбали у українського відомого фахівця з бджільництва, розповів дослідник.

«До речі, вже отримали цікаві результати з порівняння бджолиних родин, а один Смарт-вулик вже поїхав “до праці” як “пілотний” вулик для всієї кочової пасіки, з метою отримання найбільш дорогого, корисного та ніжного українського акаційового меду.

Крім цього, ми зможемо співставити результати з української ІТ-пасіки з такою ж самою ІТ-пасікою у Польщі (бджоли типу Sklenar та Buckfast), та такою ж ІТ-пасікою у Канаді, і, можливо, у Німеччини», – додає Ігор Курдін.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
3 Comments
  1. Береги пише

    Провальний проект,як і всі 99відсотків проектів від зеленої влади.І проводять дослідження,як завжди далекі від професійних бджолярів люди.А для тих хто цікавиться,як пасічник з діда прадіда скажу,що таке порівняння є нікчемним,так,як кожна порода пристосована до медодаїв,і клімату території своєї батьківщини,і принесе більше меду саме там,і запилить аборигенні рослини,давши їм шанс на життя.Слава Українству!Смерть окупантам внутрішнім,і зовнішнім!

  2. Береги пише

    Як пасічник з діда прадіда з дуже багаторічним стажем скажу,що експеримент нікчемний,як і більшість проектів правлячої влади.Кожна бджола пристосована для свого ареалу розповсюдження,і порівняння в однакових умовах,є нікчемним.Кожна порода має бути на своєму місці,бо вона пристосована запилювати саме ті види рослин,що є аборигенними .На мою думку влада від зе,такими темпами,в пошуках чим барижнутьскоро узаконить продажу живих людей на органи.Ганьба!

  3. Ігор пише

    Це абсолютно приватна ініціатива. Жодної влади, – чи зе, чи ри, чи ку, чи кр немає). Поздоровте дітей та подумайте, що Ваші Дід з Прадідом дали б на майбутнє дітям) Більш конструктиву!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!