В Україні обвалилися ціни на томати: мінус 31% за тиждень

0 75

Лише за тиждень середні ціни на помідори в Україні обвалилися на третину. Подекуди томати подешевшали навіть удвічі. Ймовірно, подешевшання триватиме й надалі, повідомляє SEEDS.

Стрімкій зміні ринкової ситуації сприяло кілька факторів. Зокрема, активізувався імпорт томатів з Туреччини та Польщі. Також гарні новини для споживачів – зростання обсягів постачань тепличних помідорів українського виробництва.

“Якщо ще тиждень тому ціна на місцевий помідор досягала 120 грн за кілограм ($4,10/кг), то сьогодні вартість цієї продукції вже не перевищує 60-80 грн за кілограм ($2,05-2,73/кг), що у середньому на 31% дешевше, ніж тижнем раніше. Імпортний томат на сьогодні оптом пропонується по 50-56 грн за кілограм ($1,71-1,91/кг), що в середньому на 23% дешевше, ніж продукція в українських теплицях. Варто також зазначити, що наприкінці минулого тижня імпортні томати надходили у продаж по 55-58 грн за кілограм ($1,88-1,98/кг)”, – повідомляють аналітики порталу EastFruit.

Попри стрімке подешевшання протягом останнього тижня, тепличні томати в Україні все ще вдвічі дорожчі, ніж були на початку травня минулого року.

Активізація імпорту призвела також до подешевшання огірків. Якщо наприкінці минулого тижня їх продавали за ціною 70-90 грн за кілограм, то зараз вже в середньому по 40-60 грн за кілограм. Тобто, за тиждень ціна знизилась на 37%.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!