В Україні створять Державний аграрний реєстр: що зміниться?

0 37

Процедури оформлення документів, отримання фінансової підтримки від держави та інші види державних послуг чи допомоги для аграріїв мають спроститися – в Україні планують запустити Державний аграрний реєстр. Його створення обговорювалось 13 серпня, під час першого засідання нового Урядового комітету з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку громад і територій та захисту довкілля, повідомляє SEEDS.

“Державний аграрний реєстр – прозора система державної підтримки аграріїв, яка налагодить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником та зробить її простою та доступною. ЇЇ створення є вкрай необхідним і міністерство агрополітики максимально сприятиме запуску реєстру”, – зазначив Тарас Дзьоба, заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

За допомогою Аграрного реєстру представникам галузі сільського господарства надаватимуть державні сервіси. Також новий цифровий інструмент дозволить спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантії та запровадити програми таргетованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність.

Цифровізація аграрного сектору триває. В Україні вже функціює Єдиний державний реєстр тварин. Функціонал персонального кабінету реєстру дозволив власникам сільськогосподарських тварин оформити в електронному вигляді заявки на їх реєстрацію, проводити замовлення засобів ідентифікації та отримувати звіти по наявності тварин в господарстві. Завдяки Персональному кабінету Єдиного державного реєстру тварин час реєстрації скоротився до одного дня. Власники господарств отримали змогу зменшити витрати коштів та часу на оформлення реєстраційних документів тварин, зазначають у Держпродспоживслужбі.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!