В Україні запроваджують новий національний стандарт якості продовольчої картоплі

0 468

З 1 червня 2023 року в Україні планується запровадити національний стандарт продовольчої картоплі ДСТУ 9221:2023. Про це повідомив Національний орган стандартизації ДП УкрНДНЦ, пише SEEDS. 

Норми почнуть діяти згідно з наказом №102 Українського науково-дослідного і навчального центру проблем стандартизації та сертифікації якості. Тепер в Україні розрізнятимуть ранню та пізню картоплю, згідно з термінами збирання.

Залежно від якості вона розподіляється таким чином:

  • екстра,
  • 1 сорт
  • 2 сорт

Також картоплю офіційно розподілили на миту та немиту залежно від використання. Національний стандарт включає основні норми та характеристики картоплі, що враховують її сортність, зовнішній вигляд, вигляд внутрішньої частини, смак і запах, йдеться в повідомленні.

Читайте також: Коза – недооцінена в Україні тварина, її ефективність вдвічі вища, ніж у корови

Стандарт вказує вміст токсичних елементів, норма якого допустима в продовольчій картоплі, а також називає вимоги до калібрування. Окремі пункти документа описують маркування товарної етикетки картоплі, а також вимоги до транспортування і фасування.

Цей стандарт поширюється на продовольчу картоплю ботанічних сортів (Solanum tuberosum L.) та її гібриди різних строків достигання, що постачають та реалізують у свіжому вигляді для споживання та встановлює вимоги до продукції”, – уточнили в УкрНДНЦ.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!