В Україні зможуть легалізуватися виробники крафтових спиртних напоїв  

0 1 066

Держава має на законодавчому рівні підтримати малого виробника крафтових спиртних напоїв та спиртових дистилятів. Таку думку висловив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час засідання аграрного та податкового комітетів Верховної Ради України, пишет SEEDS.

Під час зібрання обговорювався зокрема і законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва» (№5762).

«Законопроєкт має стимулювати розвиток та допоможе легалізувати малих підприємців, які виробляють і продають крафтові спиртні напої та спиртові дистиляти.

Цей законопроєкт разом із Законом України «Про географічні зазначення спиртних напоїв» допоможуть вирішити одразу декілька завдань, зокрема узгодити питання ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів та спиртних напоїв, створення додаткових можливостей для переробки сільськогосподарської продукції», — цитує пресслужба Мінагрополітики слова Тараса Висоцького.

За його словами, усе це сприятиме також і просуванню української крафтової продукції на зовнішні ринки. Адже в Україні є всі умови для розвитку унікальної за якісними та смаковими властивостями продукції.

Читайте також: Садівник з Одещини виростив на березі лиману екзотичний сад

«Зараз важливо допомагати розвитку галузей підприємництва, які наповнюють бюджети усіх рівнів та позитивно впливають на зайнятість населення, особливо у сільській місцевості», — додав перший заступник міністра.

Проєктом закону пропонується внести зміни до низки законів та визнати малими виробниками дистилятів суб’єктів господарювання, що виробляють спиртові дистиляти та спиртні напої з власних дистилятів, обсяг реалізації яких не перевищує 10 тис. декалітрів за календарний рік, та встановити вимоги до їх матеріально-технічної бази.

Крім цього планується спростити процедуру ліцензування виробництва та зменшити вартість ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів з 500 тис. грн до 30 тис. грн.

Також пропонується розширити перелік спиртових дистилятів, дозволених для використання у виробництві алкогольних напоїв та узгодити норми законодавства щодо ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!