В Україну більш не завозитимуть європейську свинину “зі знижкою”

0 444

Квоти на безмитний імпорт свинини з ЄС до України вичерпано. За 8 місяців європейські виробники ввезли на наш ринок 20 тис. тонн охолодженої та мороженої свинини. Цього року квоти вичерпались раніше ніж зазвичай. Для кінцевого покупця це може означати поступове зростання цін. Утім, значних змін на ринку наразі не очікується, повідомляє SEEDS.

“Станом на 1-ше вересня до України завезли 20 тис. т охолодженого та мороженого м’яса свиней з країн ЄС. Це відповідає обсягам квоти на безмитну поставку свинини з країн Європейської співдружності, встановлених в рамках економічної частини Угоди про асоціацію. Оскільки цьогоріч ці ліміти вибрані, кожен наступний кілограм європейської охолодженої свинини коштуватиме імпортерам на 12% дорожче за рахунок мита, а морожене м’ясо свиней подорожчає на 10%”, – зазначають у Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Порівняно швидке закінчення обсягів квот в АСУ пов’язують з бажанням імпортерів накопичити запаси недорогої продукції.

“Однією з причин пожвавлення імпортної активності у кінці літа вважаємо саме незначні залишки безмитної квоти, які заохотили операторів “запастися” дешевшою м’ясною сировиною. Зазначимо, що цьогоріч квоти вичерпалися за вісім місяців, тоді як у попередні роки це ставалося ближче до кінця року — у листопаді-грудні”, – повідомили в асоціації.

Читайте також: Усе більше свинини виробляють в Україні

Аналітики АСУ вважають, що до кінця року імпорт свинини не буде чинити значного впливу на ситуацію на ринку свинини в Україні. Одна з причин – зміни валютних курсів восени.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!