В умовах коронакризи переробка та сортування овочів стають дедалі актуальнішими

0 2 322

Пандемія і коронавірус, локдаун і посуха, неврожай і дефолт. Незважаючи на турбулентність 2020 року, багато українських компаній не тільки стійко перенесли цей непростий рік, але й збагатили ринок України сучасними технологічними рішеннями для плодоовочевого сектору.

Одна з подібних компаній – «Толсма Текнік», яка за цей період змогла реалізувати іноваційні сучасні проєкти для ефективного вирощування, доробки, переробки, та зберігання овочів і фруктів. Про секрети стійкості, та головні напрацювання розповів провідний спеціаліст  технологічних рішень в сфері плодоовочівництва в Україні, директор компанії «Толсма Текнік» Олесь Капітанчук.



– Рік що минув був непростим для українського бізнесу.  Як Ви оцінюєте в цілому поточний рік для компанії «Толсма Текнік»? З якими труднощами довелося зіткнутися Вам?

Ми переживали, що рік буде складним, адже початок карантину у березні якраз збігся з періодом старту сезону продажів в «Толсма Текнік». Але завдяки наполегливій праці та синергії зусиль всієї команди, цей рік, врешті-решт видався доволі успішним. Нам вдалося реалізувати декілька потужних для України проєктів по зберіганню, на загальну кількість близько 10 тисяч тонн овочів.

– В своєму попередньому інтерв’ю, оцінюючи виправданість інвестицій у побудову овочесховищ у нинішні кризові часи, ви заявляли про те, що їх будівництво виправдано у будь-який час в разі якщо людина розбудовує серйозний бізнес і хоче в подальшому заробляти гроші на своєму продукті. З огляду на це, як гравець ринку, чи бачите ви відображення такої філософії в українському бізнесі сьогодні?

На мій погляд, коронакриза майже не впливає на ситуацію. Незважаючи на карантин, людина продовжує споживати продукти харчування, і незважаючи на економічну нестабільність, ми не стали їсти менше картоплі чи цибулі.

Тому питання будівництва овочесховищ є актуальним сьогодні. Також, мені здається, в цих умовах люди стали більше купувати продуктів не на стихійних ринках, а в супермаркетах, тому питання цілорічного постачання якісного продукту до магазинів буде зростати.


Які серйозні проєкти реалізуються у галузі будівництва овочесховищ в Україні сьогодні незважаючи на коронакризу?

– Буквально на початку грудня ми закінчили інсталяцію останнього в цьому сезоні проєкту по зберіганню картоплі. В Полтавській області в господарстві «Полтава-Сад» нами реалізовано сучасне рішення по зберіганню картоплі, яка йде на подальшу переробку, і цей продукт вже можна побачити в супермаркетах. Це проєкт для компанії, яка концентрує свою увагу на вирощуванні та реалізації дрібної картоплі у шкірці. Зазначу, що продукція йде суто на внутрішній ринок.

– Сьогодні Вашими партнерами є компанії з Нідерландів, Італії та інших європейських країн, що виробляють обладнання для зберігання, доробки та переробки овочів, фруктів і ягід. Чи готові ви представити нові інноваційні рішення для українського ринку?

Ми завжди готові приносити нові ідеї, нові технології на український ринок.

Стосовно партнерства з західними компаніями, «Толсма Текнік» має перевагу в тому, що в нас є команда гарних інженерів, всі вони вільно спілкуються англійською.

Коли був період обмеженого в’їзду з-за кордону людей, і дехто переживав, що можливо буде проблема з в’їздом технічних спеціалістів з-за кордону до України, – для нас це не було проблемою, тому що наші вітчизняні спеціалісти можуть справитися з будь-якими труднощами, в тому числі змонтувати фактично будь-яке обладнання яке ми продаємо на території України.

Стосовно нових проєктів – ми нещодавно підписали співпрацю з двома новими компаніями, це два нових напрямки, проєкти плануємо реалізувати в 2021 році. Перший напрямок – співробітництво з іспанською компанією FERLO – європейським лідером промислових автоклавів. Наразі наші інженери готуються пройти навчання по цьому виробнику, і вже в наступному році в Україні буде реалізовано сучасний проєкт автоклаву для харчової промисловості.



Другий напрямок – це впровадження лінії для солодкої кукурудзи, від словацької компанії Pollak. Окрім цього, ми звичайно будемо впроваджувати рішення відповідно до нових запитів наших клієнтів, та продовжувати надавати рішення по переробці овочів, по чистці, сортуванню.

Я думаю, що цей сегмент теж буде широко і активно розвиватися, тому що особливо в нинішніх умовах питання напівфабрикатів теж стає все більше актуальним.

– Назвіть ТОП-3 досягнення Вашої компанії у 2020 році?

Перш за все це об’єм реалізації у сфері зберігання овочів. Реалізація проєкту з переробки ягід (оптичне сортування, лінія доробки з оптичним сортуванням лохини Elifab), на Житомирщині. Налаштування співпраці з новими постачальниками технологій, такими як FERLO і Pollak. Хоч проєкти будуть реалізовані у 2021 році, початок закладено вже у цьому році.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Agri-gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!