В яких областях найдорожча земля?

0 88

З моменту старту ринку землі в Україні минуло майже п’ять місяців, утім наразі назвати точні ціни на ділянки сільськогосподарського призначення складно, оскільки ціни реєструвалися лише для половини (55%) угод купівлі-продажу. Та ситуація скоро зміниться і ціна ділянки зазначатиметься під час оформлення всіх угод, розповів Тарас Дзьоба, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України під час онлайн-презентації «Огляд стану земельних відносин у жовтні», повідомляє SEEDS.

За словами Анатолія Мірошниченка, першого заступника Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, найдорожча вартість одного гектару землі наразі в Київській (в середньому 217,9 тис. гривень), Івано-Франківській та Львівській областях. При цьому, наприклад у Миколаївській області один гектар землі вартує в середньому 24 тис. гривень.

“Поки динаміка ринку недостатня. Відчуження окремих ділянок, які навіть не плануються під сільськогосподарське використання (скажімо, на Київщині) може спотворити загальну картину”, – говорить Анатолій Мірошниченко.

Читайте також: Більш ніж 52 тис. паїв продали українці за 5 місяців

Нагадаємо, станом на кінець минулого тижня в Україні було продано 52,1 тис. земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Загальна площа проданих паїв наразі складає майже 131 тис. гектарів. Таким чином, середня площа ділянок складає 2,5 гектара.

Зокрема, лише за минулий тиждень було продано 4,3 тис. паїв. Лідером за кількістю угод купівлі-продажу земельних ділянок наразі є Харківська область (4925 угод та 18,15 тис. гектарів). Також до переліку регіонів-лідерів за темпами продажу землі належать Полтавщина (3967 ділянок) та Київська область (3965).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!