Вантажоперевезення дорогами України може істотно подорожчати

1 377

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) планує запровадити систему збору оплат від великовагового транспорту за проїзд дорогами України. Про це повідомив виконувач обов’язків голови “Укравтодору” Славомір Новак.

“Це була моя ініціатива – імплементувати в Україні інтелектуальні транспортні системи. Окрім Weight-in-Motion (WiM, системи автоматичного зважування в русі – ІФ), це також фотофіксація перевищення швидкості та системи аналізу трафіку за допомогою камер. Четверта частина глобальної інтелектуальної транспортної системи України – це tolling, тобто збір оплат із великовагового транспорту за проїзд дорогами України”, – розповів Новак.

Він вважає, що введення збору буде серйозною законодавчою зміною для України, яка суттєво поліпшить стан доріг у країні.

“Треба ухвалити закон, який врегулює питання цього збору. Нам украй необхідно ввести додаткове джерело Дорожнього фонду. Є європейський принцип: фури, особливо ті, які заробляють на перевезеннях, мають більше платити за проїзд дорогами”, – сказав в. о. голови відомства.

За словами Новака, обсяги руйнування автодоріг внаслідок перевантаженого транспорту величезні. “Проблема з перевантаженими фурами в Україні дуже, дуже велика”, – вважає він.

Автоматичні комплекси вагового контролю Weight-in-Motion (WiM) здійснюватимуть преселекторну роботу для інспекторів “Укртрансбезопасности” до ухвалення закону, що дозволяє автоматичний вагогабаритний контроль на дорогах.

“Укравтодор” у жовтні запустить перші шість пунктів WiM на під’їздах до Києва, загалом у планах встановити до 100 таких пунктів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інтерфакс-Україна

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Олег пише

    Що вже нізвідки більше красти, чи того що є замало? Про акциз що ввели на паливо, мовляв більша \ важча машина най і за дороги більше платить вже забули? Тобто побори ввели, дороги не збудували, то ж будемо драти шкуру ще? Я навіть не хочу коментувати тему необмеженої жадібності наших вагових контролерів. Вони настільки знахабніли від безкарності, що почали вимагати хабарі з транспорту що йде без перевантажень. Ніби замало через них проходить зерновозів-контейноровозів під котрими асфальт у колію вичавлює… Мушу визнати що плату за дороги доведеться вводити, та вона має бути саме за дороги а не за напрямки з ямами. Вважаю що при відсутності доріг (хоча б державного значення), а головне без справжнього покарання тих хто розікрав грощі від попередніх зборів на утримання доріг – жодної копійки платити не можна.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!