Важкі часи для українських садівників: що відбувається з ринком яблук та інших плодоовочевих культур?

0 396

Зменшення попиту на фрукти та виїзд кількох мільйонів українців за кордон, подорожчання добрив та ЗЗР і дефіцит пального, блокування експортної торгівлі – ці та інші фактори мали суттєвий негативний вплив на галузь садівництва. Більшість українських виробників фруктів, кісточкових, ягід цього року матимуть мінімальні прибутки, а дехто взагалі працюватиме у збиток, пише SEEDS.

“Учасники Української плодоовочевої асоціації, сьогодні відчувають значний дефіцит оборотних коштів. Раніше щороку всі працювали за стандартною схемою, коли навесні давали аванс постачальникам ЗЗР, добрив, пакування, а решту виплачували наприкінці сезону після реалізації продукції. Цього року всі ці засоби можна купити лише за стовідсотковою передплатою.

Водночас роботи в садівництві (обрізування, оброблення тощо) продовжуються. Проблеми із садовими роботами були лише у тих регіонах, де тривали й тривають активні бойові дії. Це пов’язано із заходами безпеки, оскільки можна потрапити під обстріл. Фіксували випадки не лише руйнування інфраструктури, а й мінування полів. Господарства, зокрема виноробні на Одещині, надавали свої підвали під бомбосховища місцевому населенню”, — зазначила Катерина Звєрєва, директорка розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) у коментарі для журналу “Садівництво по-українськи”.

Садівники у складній ситуації, адже, хоча собівартість виробництва плодоовочевої продукції зростає, попит на ягоди та фрукти, зокрема на яблука, знизився.

“Яблука не товар першої необхідності. Основний сегмент споживання яблука — жінки та діти, значна частина яких виїхали під час війни за кордон. Внутрішній ринок скоротився і змінився, продажі впали”, – говорить Катерина Звєрєва.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!