Вчені нарікають на мульчуючі плівки, кажуть, що ті забруднюють ґрунт пластиком

0 121

Дослідники виявили, що пластикова мульча, яка використовується для підтримки росту полуниці, скидає велику кількість пластикових фрагментів. Однак ці частинки негативно впливають на якість самого ґрунту, пише SEEDS.

Сьогодні пластикові плівки для мульчування широко використовуються в сільському господарстві, де вони забезпечують ряд переваг. Їх встеляють біля основи рослини, що може допомогти у боротьбі з бур’янами та патогенами, зменшити випаровування води та запобігти попаданню ґрунту на плоди, що особливо важливо для полуниці (суниці садової).

«Ми спостерігаємо, як величезна кількість макропластичного пластикового матеріалу — частинки розміром більше ніж 5 мм — випадають там, де мульча використовується підвищення врожайності полуниці. Вона може залишатися в ґрунті десятиліттями та довше», – розповіла дослідник з докторським ступенем доктор Екта Тіварі виданню Phys.org.

Мульча наноситься рядами, потім видаляється після завершення сезонного виробництва врожаю. Однак навіть ретельне керування землею фермерами не гарантує видалення всього пластику, тому що під час видалення залишаються фрагменти, що прилипають до ґрунту.

«Пластикова мульча приносить користь, але шляхом довгострокової якості ґрунту. Видаляти ці частинки з ґрунту складно та дорого, тому, потрапивши туди, вони можуть залишатися там нескінченно довго», – додає Екта Тіварі.

Після десятиліть щорічного застосування та видалення пластикової мульчі дослідники спостерігали накопичення пластикових фрагментів у ґрунті ферми навіть на дійсно добре керованих полях. Дослідники шукали макропластики, які є шматочками пластику діаметром більше ніж 5 мм.

У попередніх висновках дослідники виявили, що зі збільшенням рівня забруднення макропластиком вміст вологи в ґрунті, мікробне дихання і азот, доступний для рослин, знижувалися.

Читайте також: Український мед спричинив справжній фурор під час Євробачення-2023

Однак є і позитивні новини – існують альтернативи використанню поліетиленової мульчі. Це може бути і біорозкладна пластикова мульча, або ж натуральна мульча, така як солома. Але ці варіанти мають економічну ціну.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!