Вентиляція та охолодження в сховищі картоплі – кращі друзі чи незнайомці?

0 790

При тривалому зберіганні картоплі в жаркому або холодному кліматі зовнішньої вентиляції недостатньо для правильної підтримки температури в сховищі. У таких ситуаціях механічне охолодження є важливим інструментом для продовження терміну зберігання та підтримання високої якості картоплі, пише SEEDS.

Про це повідомив Ян ван Малдегем, менеджер з маркетингу компанії «Tolsma-Grisnich» в статті для видання «Potato Processing International».

Вентиляція – важлива умова для нормального зберігання картоплі. За допомогою вентиляції можна регулювати всі фактори, що впливають на зберігання, температуру, вологість і повітрообмін.

Слід заздалегідь спроектувати оптимальну конструкцію сховища для переробки картоплі, як з вентиляцією, так і з охолодженням. Крім того, плавна інтеграція обох систем в комп’ютер управління мікрокліматом дозволить операторам сховищ точно налаштувати мінімальну втрату ваги і споживання енергії.



Як на практиці поєднати систему вентиляції і охолодження?

Існує дві моделі системи вентиляції сховища – природна і примусова. Ефективність природної вентиляції залежить від температур зовнішнього і внутрішнього повітря. Примусова вентиляція дозволяє подавати в сховище повітря із заданою вологістю, температурою і швидкістю руху потоку.

Для зберігання картоплі найбільш правильним рішенням є поєднання примусової вентиляції і охолодження в сховищы. Такий метод забезпечує кращий контроль в період сушіння і загоєння ушкоджень картоплі, а також дозволяє постійно підтримувати оптимальну температуру зберігання. До того ж, пристрій вентиляції в сховищі зводить ризик поширення захворювань картоплі до нуля.

Майбутні можливості комп’ютера для контролю клімату

На сьогоднішній день комп’ютер Vision Control для контролю клімату від компанії «Толсма Текнік» регулює температуру, відносну вологість і рівень CO2 в сховищі. Комп’ютером для сховищ можна управляти через інтернет (персональний комп’ютер, планшет, смартфон). Завдяки цьому користувач має можливість в будь-який момент перевірити режим зберігання і внести зміни.



Незабаром пристрої з контролем клімату будуть вирішувати дедалі більше завдань. Пристрій зможе працювати як система управління енергією в агрокомпаніях. Прогноз погоди буде інтегровано в кліматичний комп’ютер.

Це дозволить пристрою планувати вентиляцію або замінити зовнішнім повітрям відповідно до прогнозу погоди. Також нові розроблені датчики дозволять автоматично регулювати налаштування комп’ютера на основі унікальних моделей якості і вимірювань на картоплі.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!