Вертикальні теплиці з’являться чи не в кожному супермаркеті України

0 158

Якщо раніше вертикальні ферми були просто модним нововведення, то зараз це ще й економічно вигідна практика, зазначає економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак. На думку фахівця, незабаром зелень з вертикальних ферм можна буде скуштувати в більшості супермаркетів та мережевих ресторанів України, повідомляє SEEDS.

“В Україні вони вже є досить давно, до речі, і майже кожен супермаркет країни вже працює над власними проектами вертикалок. Думаю ми невдовзі побачимо подібні проекти в мережевих ресторанах та навіть в квартирах”, – написав Андрій Ярмак у власному блозі в Telegram.

Фахівець вважає, що зростання популярності вертикальних ферм може призвести до різкого скорочення обсягів міжнародної торгівлі зеленню та ароматичними травами.

“Зелень, вирощена поруч, завжди буде свіжішою та смачнішою, ніж привезена за сотні або тисячі кілометрів. Крім того, не варто забувати і про вуглецевий слід, який залишають подібні перевезення. Показати зниження витрат на перевезення продукції, що продається, і зниження шкідливих викидів – це зараз найважливіше завдання для кожного ритейлера у світі, включаючи супермаркети нашої країни. Це відкриває доступ до багатьох джерел пільгового фінансування, що є важливою перевагою для розвитку ритейл-бізнесу. Також багато великих компаній, що займаються торгівлею овочами та фруктами, починаються відмовлятися від авіаперевезень взагалі! Нагадаю, що зелень та ароматичні трави, як правило, тільки так і перевозять, оскільки це дорогий продукт, який швидко псується. А це означає, що протягом найближчих п’яти років експорт зелені навіть із цієї причини різко скорочуватиметься”, – зазначив Андрій Ярмак для видання EastFruit.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!