Привіт карантин – прощавайте городи

0 508

Через карантинні заходи фермери України вже відчули складнощі посівної за нових обставин, хоч магазинам з насінням та саджанцями віднедавна Уряд дозволив таки працювати.

На черзі допоки пусті городи простих українців. Особливо дачні землі мешканців великих міст. Зважаючи на ранню весну городні роботи мали б початися раніше аніж зазвичай. Однак, наразі не всі українці можуть покинути навіть власні домівки, про поїздки до дачних земель годі й мріяти.

Як вплине жорсткий карантин і його транспортні обмеження на “стратегічні” городні запаси багатьох українців, а відтак і на ціни в продуктових магазинах восени, SEEDS у ексклюзивних коментарах розповіли експерти:


“Запроваджені владою обмежувальні заходи беззаперечно матимуть вплив на ціни продуктів восени. Факторів впливу є багато.

Якщо зосередитись на фактичній неможливості населенню дістатись до заміських ділянок, то ймовірно запит цієї частини населення на городину зросте.

Проте ми не оцінюємо цей фактор як визначальний для формування ціни в продуктових магазинах осінню 2020.

У випадку скасування чи часткового послаблення обмежувальних заходів на початку – в середині травня, населення встигне посадити бажану городину”, – вважає Вікторія Ковальчук, партнер юридичної фірми ESQUIRES.


Натомість директор ТОВ “ВК-Аудит” Василь Качерай висловив думку, що зважаючи на непередбачені економічні події, багато хто взагалі може вирішити повернутися до обробітку своїх запущених ділянок.

“Карантин по різному вплину на обробіток невеличких ділянок жителями міст. Якщо немає власного авто, то туди важче добратися. Але, якщо автомобіль є, т навпаки будуть вибиратися туди більше через відсутність роботи.
Та й зважаючи на непередбачені економічні події, багато хто взагалі може вирішити повернутися до обробітку своїх запущених ділянок“, –  зазначив Василь Качерай.

Раніше економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак розповів під час першої веб-конференції “Як змінюються правила ведення агробізнесу через пандемію Covid-19 та карантин”, організованої агромедіа-агенцією SAPIENZA про те, що закриття ринків у сезон надходження на ринок свіжої ягоди, буде катастрофою для свіжого ягідного бізнесу України.

“Я вважаю що оптові та роздрібні ринки повинні працювати і для України це критично важливо, для того, щоб ми не залишили країну без продуктів харчування. Ті ж самі обмеження, які існують у мережах супермаркетів можна застосувати і до ринків, можна збільшити відстань між продавцями, обмежити кількість людей на самому базарі”, – каже Ярмак.

 

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!