Ветеран АТО та волонтер вирощують малайзійських креветок на Київщині

0 210

В Узині на Київщині працює ферма, що спеціалізується на виробництві великих креветок Макробрахіум Розенберга. Заснували господарство волонтер Олексій Слєпньов разом з другом ветераном АТО. Наразі вони продають креветок не лише в Україні, а й експортують, а також навчають вести господарство фермерів-початківців, повідомляє SEEDS.

Ідея розводити креветок в Україні у Олексія з’явилася, коли він перебував на лікуванні в Малайзії. Перших мальків привіз з Індонезії, пише Укрінформ.

Протягом 45 днів мальки живуть у солоній воді, потім їх переносять у прісну. Серед особливих умов утримання креветок – лише стала температура води (+27 градусів), до решти вони невибагливі. Годують креветок як рослинною, так і тваринною їжею, добре для цього підходять відходи сільськогосподарської продукції. Наприклад, Олексій Слєпньов використовує бадилля моркви, гарбузи, кабачки, водяну капусту. Утримує креветок у трьох басейнах.

Вирощування креветки – достатньо прибуткова справа. На четвертий місяць росту одна креветка важить в середньому 25 грамів. У цей час їх можна продавати. Кілограм Макробрахіум Розенберга в Україні вартує 1500 гривень.

Олексій Слєпньов залучає й інших до прибуткового бізнесу, ділиться мальками. Говорить, що в Узині навіть бабусі вирощують креветок. Також нещодавно підприємець почав реалізовувати соціальний проєкт – програму для українських ветеранів військової служби. Уже понад 500 ветеранів АТО пройшли навчання на підприємстві Олексія. Також бізнесмен безкоштовно надав їм мальків та обладнання для початку власної справи.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!