Від кулінарії до будівництва: Рентабельність вирощування технічних конопель сягає 100%

0 1 061

Загальні виробничі витрати на вирощування конопель в Україні, за різними підрахунками, становлять близько 3500-4500 грн на га, а рентабельність сягає 100%. Тобто, технічні коноплі здатні конкурувати за рівнем рентабельності з однією з найефективніших культур України – соняшником.

Про це повідомляє Agrosphera.

В середньому, на один гектар конопель потрібно близько 100 кілограмів насіння. Таким чином, на 10 гектарів потрібно 1 тонна насіннєвого матеріалу.

Найдовший період її дозрівання – 120 днів, тобто посіяна на початку березня коноплі вже дасть урожай влітку.

Від автомобілебудування до кулінарії

Зараз в світі технічні коноплі використовуються в 50 тисячах найменуваннь продукції. При цьому постійно відкриваються нові варіації використання конопель.

В Європі технічні коноплі широко використовуються в автомобілебудуванні, не кажучи вже про легку промисловість. Оскільки конопля – це органічна сировина, яка до того ж є потужним антисептиком, вона повсюдно використовується і в будівництві.

У Німеччині, наприклад, коноплі кладуть як підстилку під ламінат і паркет, а також утеплюють ними фасади. Крім цього, насіння і олію з них використовують в косметології та медицині.

Будинки з конопель – що таке костробетон?

Основною перевагою костробетону – так називають будівельний блок з конопель – є низька теплопровідність і низька звукопровідність. А ще – не гниє, відлякує гризунів і комах, екологічно безпечний, не токсичний, термін служби 100 років і не заводиться цвіль. А крім усього, міцний і стійкий до атмосферних опадів.

Також не менш важливою перевагою є те, що вони легко виготовляються. Тирса костри додається в загальну масу з цементом і піском, де ці три елементи зв’язуються разом завдяки змішуванню. Для мінералізації костри і прискорення затвердіння суміші вводять хлористий кальцій, сірчанокислий глинозем з вапном або інші добавки.

Чим збирати врожай?

Уже кілька років прибирання зерен конопель виробляють переобладнаним зернозбиральних комбайном. Жатку для збирання кукурудзи видозмінюють для зрізу конопель. У приймальній камері жатки стовбур конопель ріжеться приблизно на 60 см. Прийомний бітер в комбайні дообладнуваний, щоб не було намотування частин стовбура конопель. Після помолу частини конопель падають за комбайн. Валок кілька разів перевертається граблями, поки маса не підсохне. Прес-підбирач валок підбирається і пресується.

На заводах з конопель роблять коротке волокно 3-типів. З деревних залишків придатних для підстилу в стайнях пакують тюки і обгортають плівкою. Із залишків, в тому числі і пилу, пресують брикети для опалення. Технологія безвідходна.

Також за збирання конопель, беруться удосконалені агрегати різних фірм, наприклад, такі як: комбайн John Deree 9680 Hemp Harvester і Claas Xerion 4000.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!