Відкриття ринку землі дозволило активізувати розвиток садівництва – Мінагрополітики

0 90

Відкриття ринку землі дозволило активізувати розвиток садівництва. Адже власник зацікавлений інвестувати кошти у власну землю. На цьому наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Він зазначив, що влітку також була запущена грантова програма зі створення та розвитку садів і теплиць. Підготовлено типові проекти. Станом на сьогодні погоджено 78 заявок на 378 млн грн.

«Ми очікуємо високий рівень довіри до цієї програми, і це дуже добре, адже ці сфери дозволяють швидко створювати робочі місця. Зараз це хороша ідея для діяльності жителів села. Держава дає фермеру велику компенсацію в розмірі 70% – декілька сот тисяч гривень на 1 га», – зазначив міністр аграрної політики.

Читайте також: Уточнено механізм надання грантів для садівництва та тепличного господарства

До того ж, як зазначив Микола Сольський, на початку весни 2022 року Уряд оперативно відреагував на термінову потребу аграріїв у пільговому кредитуванні. Держава передбачила гарантії у розмірі 80% на кредит у межах «5-7-9», а до предметів застави дозволила включати зерно. За цією програмою аграрії залучили близько 40 млрд грн.

«Показовим є те, що немає жодного неповернення коштів за отриманими кредитами», – підкреслив міністр.

У цілому ж за 2022 рік аграрії отримали кредитів на загальну суму в понад 90 млрд грн.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!