Відповідь на енергетичну кризу: свиноферма на Вінниччині опалюється гноєм

0 138

На Вінниччині, на території колишнього колгоспу, працює свиноферма замкненого циклу. На обігрів свинокомплексу кошти не витрачають, оскільки з гною виробляють енергію на біогазовій станції.

Про це повідомляє Вінниця.info.

«Відходи з ферми потрапляють на біогазову станцію через підземні комунікації. Вироблену енергію використовуємо для обігріву ферми. Потім від станції також через підземні комунікації відходи потрапляють в закриту лагуну, яка на території неподалік. В цьому році за рахунок органічного добрива, ми заощадили 3 млн грн», — говорить керівник ТОВ «Органік-Д» Вадим Кричковський.

З розповіді, в самих вентиляційних шахтах, стоять спеціальні розпилювачі, які миють повітря, щоб не виходив запах. Повітря виходить без запаху.

«На Вінниччині це напевно єдине екологічно чисте виробництво — без відходів і запаху гною в повітрі.  Відпрацьоване в біогазовій — дигестат, використовується у вирощуванні сільськогосподарських і овочевих культур. Він набагато кращий мінеральних добрив. При зростанні ціни на мінеральні добрива, ця технологія стала вигідна», — розповіли в господарстві.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!