Війна в Україні та зміцнення долара можуть знову знизити об’єми світової торгівлі зерновими – ФАО

0 442

ФАО опублікувала нове Зведення пропозиції зернових та попиту на них, згідно з яким прогноз щодо обсягів виробництва вищевказаних культур у 2022 році був знову знижений і тепер становить 2 768 млн т, що на 1,7% нижче валового обсягу виробництва у 2021 році, пише SEEDS.

Таку інформацію оприлюднили на сайті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Обсяг світового виробництва фуражних зернових очікується на рівні 1 468 млн т – на 2,8% нижче за минулорічний показник, що зумовлено головним чином несприятливими агротехнічними умовами у Сполучених Штатах Америки. Виробництво рису у світі в 2022 році очікується на рівні близько 512,8 млн т, що на 2,4% нижче за абсолютний рекорд 2021 року, але все ж вище середнього показника. Перегляд у бік зниження порівняно з вереснем обумовлений літньою посухою, що затягнулася, і високими температурами в Китаї і повінню в Пакистані. ФАО підвищила у вересні прогноз світового виробництва пшениці на 2022 рік до 787,2 млн т, що на 1% вище за показник минулого року. Можливо, він досягне ще вищого нового рекордного рівня, що зумовлено вищим, ніж очікувалося, урожаєм у Європейському союзі та рф.

Читайте також: ФАО прогнозує значне зниження світового виробництва зернових

Як очікується, у сезоні 2022–2023 років споживання зернових може знизитися на 0,5% – до 2 788 млн. т, головним чином за рахунок зменшення споживання в кормових цілях.

За прогнозами, запаси зернових у світі на кінець сезону 2023 року скоротяться в порівнянні з рівнем початку сезону на 1,6% до 848 млн т. Світовий показник відношення обсягу запасів зернових до рівня їх споживання в сезоні 2022-2023 років може зменшитися до 29,7% порівняно з 31% минулого сезону, проте залишиться відносно високим порівняно з попередніми періодами.

Передбачається, що обсяг світової торгівлі зерновими в 2022–2023 роках (липень – червень) може скоротитися порівняно з попереднім збутовим сезоном на 2,4%, причому скорочення обсягів торгівлі очікується за всіма основними видами зернових. Зокрема, передбачається, що цьому скороченню сприятимуть наслідки війни в Україні та зміцнення долара США.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!