Віктор Шеремета: Державою збільшено кількість дотацій та спрощено умови їх отримання фермерами

0 458

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета розповів про нововведення Уряду, завдяки яким більша кількість фермерських господарств має змогу отримати державну підтримку.

Під час свого виступу на прес-конференції, присвяченій роз’ясненню механізмів отримання державної підтримки представниками фермерських господарств, яка відбулася 6 листопада, заступник міністра наголосив, що саме брак інформації є основною причиною, чому селяни не користуються державною підтримкою.

«Люди просто не знають про те, що вона існує. А та частина що знає, не вірить, що це просто і завдяки цьому  можна отримувати підтримку»,- зазначив Віктор Шеремета.

За інформацією Віктора Шеремети, на сьогоднішній день в Україні існує постанова Уряду № 106 від 07.02.2018 р. «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств», але, як наголосив Шеремета, в процесі роботи виявилось, що в деяких напрямках цей документ не є досконалим. Тому в профільному міністерстві були напрацьовані зміни внаслідок яких з’явилася  постанова «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»  прийнята 24 серпня поточного року.

Відповідаючи на питання, в чому саме полягають ці зміни, Віктор Шеремета наголосив, що насамперед йдеться про додаткові напрямки державної підтримки.

«Якщо раніше у нас загалом не було прямої державної підтримки, як фермерів, так і взагалі аграріїв, то цими змінами ми запровадили декілька додаткових напрямків» – розповів Шеремета.

Зокрема, було введено пряму підтримку на 1 га землі, яку обробляє фермер. «Вона складає, приблизно, як у Європі — 100 €, тобто десь 3 000 грн., але існує обмеження — 20 га. Фермер може отримати допомогу на загальну суму приблизно 60 000 грн. Ця допомога розрахована на новостворені господарства, тобто протягом перших 3-х років від створення. Це, так би мовити, старт для фермерів, які тільки прийшли працювати на землю»,- пояснив заступник міністра.

Ще один напрямок підтримки передбачений для всіх господарств — це державна дотація на 1 працюючого члена господарства. Вона складає 5,5 прожиткових мінімумів.

«На сьогодні це приблизно 9 750 грн. на одну людину, але загальна сума не може перевищувати 30 000 грн. Цією допомогою можуть скористатися 3 члени господарства, як правило, середня чисельність господарства — 2 особи.

Щоб люди зареєструвалися, працювали, щоб їм враховувався трудовий стаж при нарахуванні пенсії, ми їм даємо цю державну дотацію на розвиток господарства і вони працюють, як я кажу, у білому полі. Ми цим хотіли припинити відтік кадрів до міст та інших країн. І це проблема не тільки для малих фермерів, а й для великих господарств.  Ця ситуація нагальна особливо на Правобережній Україні, але вже почали відчувати її і на лівому березі. Тому, основне наше завдання — цими програмами і підтримками зберегти наше село» – наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Віктор Шеремета нагадав, що у постанові №106 існує також ціла низка інших напрямків підтримки. Зокрема, це:

  • компенсація відсотків за кредитами, таким чином, щоб для фермера залишився всього 1 % до сплати;
  • компенсація вартості насіння відчизняного виробництва у розмірі 80%;
  • 40%-ва компенсація вартості техніки вітчизняного виробництва ;
  • 70%-ве співфінансування кооперативів.

Ще один важливий напрямок, який існує вже сьогодні і в подальшому буде продовжуватися — це дорадництво (до 10 000 грн. за послуги). «Ми розуміємо, що сьогодні фермери в селах не знають як піти в банк, як отримати кредит. Проаналізувавши всі наші державні програми підтримки, які існують, не лише ферсмерські, а загалом направлені на аграрний сектор, ми дійшли висновку, що найскладніша ситуація склалася з компенсацією відсотків за кредитами. Але тут існує об`єктивна причина. Фермери, навіть велики виробники, неохоче беруть кредити, бо вони не впевнені, чи буде програма існувати завтра, чи буде компенсація відсотків. Ми її відстоюємо і тому вона буде існувати як в наступному, так і в подальших роках. Тому що це правильний підхід. Якщо ти маєш власний ресурс, ти розвиваєшся сам, якщо ти будуєш інвестиційний проект, ти береш кредит і тобі компенсуються відсотки», — сказав Шеремета.

Зі слів посадовця, на старті цієї програми, в травні, було лише 30 фермерських господарств,  які отримували державну допомогу. Кожного місяця кількість господарств збільшується. Згідно даних за жовтень поточного року, таких господарств вже близько 1 тис.

Щодо підтримки тваринництва, то за словами Віктора Шеремети, влітку поточного року допомогу за цим напрямком отримували всього лише 3 тис.  фізичних осіб, але станом на на перше вересня їх кількість зросла на 100 тис, а загальна сума допомоги сягнула 144 млн. грн. Заступник міністра зазначив, що на сьогодні кількість отримувачів і загальна сума продовжують збільшуватися.

«Постановою №911 передбачено розширення кола банків. Попередньо працювали лише 4 банки з державною часткою. А отже, це дає більше можливостей — більше банків, більше кредитів, відповідно і більший доступ до того, що є на ринку. Тобто, наша робота направлена на те, щоб більше людей залучити до державної підтримки» – зауважив Шеремета.

Ярослава Коломієць, 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!