Вимерзання втратило актуальність – цьогоріч озимим дошкуляють масові захворювання

0 596

Якщо ще кілька років тому основною причиною пересіву було вимерзання озимих, то тепер – це захворювання рослин. Про це свідчать дані опитування аграріїв з ріллею від 100 га, яке провела “Інфоіндустрія консалтинг” в лютому 2020 року.

Загалом було опитано 240 осіб по основних регіонах виробництва озимих культур в Україні. Результати представила Александріна Овдієнко, керівник “Інфоіндустрія консалтинг”.

За її словами, в цілому аграрії не скаржаться на стан озимих. Проте, не зважаючи на м’яку без морозну зиму, 20% респондентів заявили про незадовільний стан посівів або про необхідність пересіву, повідомляє Інфоіндустрія.

Аномально тепла осінь 2019 року і відсутність опадів змусили аграріїв провести сівбу в суху землю. Фермери вже фіксують на полях поразки посівів септоріозом, борошнистою росою і різним видами гнилей. Велика кількість мишей на полях стало однією з головних особливостей поточної зими.

У низці західних і центральних областей аграрії все-таки фіксували промерзання посівів як зернових культур, так і ріпаку. Зокрема, 26% аграріїв в Одеській області повідомили про різного ступеня пошкоджень септориозом озимої пшениці.

“Соняшник і кукурудза стали найбільш часто званими культурами для пересіву, але більшість опитаних поки не прийняли остаточного рішення про вибір культур”, – повідомила Александріна Овдієнко.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!