Вінницькі конструктори створили унікальний трактор для розмінування

0 1 627

Розмінувати сотні тисяч гектарів – це непросте завдання стоїть наразі перед багатьма українськими фермерами. Щоб зробити цю роботу максимально безпечною вінницькі конструктори збудували унікальний трактор на дистанційному керуванні, пише SEEDS.

Обвішаний металодетекторами він фіксує небезпечний предмет, зупиняється і в режимі онлайн передає інформацію до диспетчерського пункту. Далі за справу приймаються сапери.

Машину створили на підприємстві Frendt LLC спільно із фахівцями Вінницького національного технічного університету. В основу було покладено всім добре відомий трактор МТЗ, пише Autocentre.

Читайте також: Українські фермери зможуть отримати до 250 тисяч гривень на власну справу

Під час розмінування до половини часу роботи саперів витрачається на виявлення мін і снарядів, що не розірвалися. Скоротити ці витрати дає змогу застосування систем дистанційного зондування, що виявляють вибухонебезпечні предмети в автоматичному режимі. Для України, де, за даними ДСНС, небезпечними предметами забруднено до 30% території країни, це завдання є дуже актуальним.


Наявні зараз у світі дистанційні системи для розмінування є експериментальними. Вони ґрунтуються на різних фізичних принципах і мають свої набори переваг і недоліків. Одними з найперспективніших є магнітометри, які фіксують зміну магнітного поля Землі, спричинену наявністю мін. Головні їхні переваги: можливість виявляти міни, що знаходяться під землею, здатність працювати вдень і вночі, незалежність від метеоумов.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!