Вінницькі рейдери побили фермера, який намагався захистити від розкрадання свій врожай

0 3 493

З черепно-мозковою травмою, забоями грудей, голови, попереку та передпліччя фермер з Іллінців, що на Вінничині потрапив до лікарні. Чоловіка наприкінці липня побили на власній земельній ділянці та скинули з комбайна, який змолотив його пшеницю. Побитий фермер Олександр Мельник розповів, що наразі на рейдерів подав заяву до поліції.

Мешканець Іллінецької ОТГ Олександр Мельник 20 років є власником понад двох гектарів землі сільськогосподарського призначення в селі Павлівка Іллінецької ОТГ. Минулого року восени на ній чоловік посіяв озиму пшеницю. У липні врожай достиг, але фермер не зміг його зібрати, тому що заїзд засіяли власники сусідньої земельної ділянки.

Поки пан Олександр чекав, коли його сусіди зберуть урожай, вони вирішили йому допомогти в цьому, зібравши його пшеницю собі.

“Поряд з нами знаходяться землі Іллінецької державної сортодослідної станції, яку цієї весни неофіційно продали агроолігарху. У це господарство влізло його дочірнє підприємство ТОВ “Славутич”, директором якого є Анатолій Олійник. Моя пшениця вже давно дозріла, але я її не збирав, тому що не було заїзду для комбайна. Заїзд засіли працівники сортувальної станції. Я чекав, коли вони зберуть свій врожай, щоб міг заїхати і не пошкодити їхній. 25 липня, в суботу, близько 17.00 години до мене зателефонував мій батько і сказав, що якийсь комбайн молотить мою пшеницю. Швидко приїхав до своєї ділянки й своєю машиною заблокував рух комбайна. Коли підбіг до комбайна, відкрив двері – побачив комбайнера та директора цієї агрофірми Олійника. Він ніколи не виходив зі свого кабінету, а тут приїхав спеціально викрасти мій врожай. Я їх попросив вийти і розповісти, що вони тут роблять і чому забрали півтора гектара мого врожаю. У відповідь мене почали бити та скинули з комбайна. Коли прийшов до тями, побачив, що комбайн намагається виїхати. Тоді кинув камінець у бокове скло комбайна та викликав поліцію”, – розповідає фермер Олександр Мельник.

Після приїзду поліцейських чоловіка відвезли до місцевої лікарні. У нього лікарі виявили закриту черепно-мозкову травму, забій грудей, попереку, передпліччя, гіпертонічний синдром. Крім цього, фермер неабияк розхвилювався й тепер потребує реабілітації з відновлення нервової системи.

“Моє щастя, що в дитинстві пив молоко і маю міцні кістки. А так було б багато переломів. 26 липня мою заяву зареєстрували у поліції. І я найняв адвоката. У 2014 році своїй земельній ділянці присвоїв кадастровий номер. Коли з’явився доступ до публічної кадастрової карти, помітив деяку невідповідність з тими межами, які мені належать. Весною їх відновив з фахівцями Державного підприємства «Вінницький інститут землеустрою» за 2 400 гривень. Вони відновили мої межі та встановили знаки. Тоді повідомив керівництво Станції, що межа відновлена і прошу на мою ділянку не заїжджати та не намагатися на ній хазяйнувати. Вони послухалися. І от знову вони приїхали та вкрали врожай”, – обурено пояснив фермер з Іллінців.

Речниця ГУ Нацполіції у Вінницькій області Анна Олійник повідомила, що порушені 3 кримінальні провадження: за статтею 356 (самоуправство), 296 (хуліганство) та 125 (умисне тяжке тілесне ушкодження).

“За попередньою інформацією слідства, фермери користувалися цими земельними паями з 98 року і лише в минулому році звернулися про виділення земельних ділянок в натурі. А коли виділили, то межі земельних ділянок дещо змістилися. Відтак, виникло непорозуміння щодо права власності на посіяне там зерно. Цивільно-правові стосунки вийшли за межі правового поля. Під час конфлікту один з учасників розбив вікно комбайна та звернувся в свою чергу із заявою до поліції про нанесення йому тілесних ушкоджень іншим учасником конфлікту. В рамках розслідування кримінальних проваджень поліція вилучає документи, щоб з’ясувати право власності на землю та врожай», – повідомила речниця вінницької Нацполіції.

SEEDS.org.ua за матеріалами vlasno.info

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!