Вінницькі вчені створюють робота для ягідних плантацій

0 312

Аграрії всього світу дедалі частіше перекладають виконання виробничих завдань на робототехніку. Вчені з компанії Winstar Technology (Вінниця) працюють над розробкою власного робота для збору ягід. В рамках проекту Soil Bot планується створити механізм для автономної роботи в полі.

Автори проекту вважають, що їх робот зможе не тільки замінити збирачів, але і поліпшити якість виконання робіт. Сезонна робота з прибирання зазвичай не передбачає наявності досвіду і привертає некваліфікованих робітників. Від цього страждає якість збору. При створенні моделі Soil Bot використовуються технології комп’ютерного зору і штучного інтелекту. Це забезпечить точність виконання операцій, ідентифікацію та визначення стиглості плодів.

Ходова частина робота представляє з себе платформу на колісному ходу з живленням від сонячних панелей. На платформі будуть встановлюватися змінні маніпулятори і пристосування для роботи з різними видами ягід, камери з AI і сонячні панелі.



Можливість зміни маніпуляторів і використання алгоритмів штучного інтелекту для автономної навігації робить модель багатофункціональною. Простота конструкції спростить обслуговування та ремонт механізму.

Розробники вказують на наступні переваги Soil Bot перед конкурентами:

  • робота з різними культурами (конкуренти в основному працюють тільки з полуницею);
  • автономне живлення (немає необхідності в заряджанні і дозаправки агроробота);
  • мобільність робота (за розміром менше ніж аналоги).

Сьогодні вже пройдено етап Proof of Concept (перевірки концепції) і проект знаходиться на стадії створення MVP (мінімального життєздатного продукту). Команда розробила робочий прототип, реалізувала і успішно протестувала алгоритми автопілота. Планується що MVP версія буде готова до кінця 2021 року. Наступним етапом стане залучення інвесторів для серійного виробництва.

Розробники впевнені, що український Soil Bot приверне увагу ягідних ферм з Польщі, Норвегії, Голландії та інших країн провідних виробників ягід в Європі.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією aggeek

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!